Sedmi týdenní Challenge: 3. Můj oblíbený knižní žánr

19. listopadu 2013 v 18:00 | Tulačka |  Archiv

3. Můj oblíbený knižní žánr


Každý z nás má určitě rád nějaké žánry. Pokud tedy čte knížky. Když mi bylo šest let, a učila jsem se číst, tak mezi mé oblíbené knihy patřily Disney pohádky. Díky nim jsem se naučila řádně číst. No, dalo by se říct, že to bylo hlavně díky těm hezkým barevným obrázkům, kterými byla kniha ilustrována. Od devíti let jsem měla ráda knižní příběhy o dětech a pohádkové fantasy. Mezi mé oblíbené patřila Správná Pětka a Tajná sedma. To byly ale spíše ty dětské detektivky.

Od sedmého ročníku (od mých 12-ti let) jsem se pustila do gamebooků. Ty jsem vlastně začala číst jen díky bratrovi, který byl starší, a který mi doporučil zajímavou četbu. To spíše zapadalo do žánrů ke sci-fi. Fascinovalo mě hrát hru v knize. Bylo několik možných cest kudy jsem se mohla vydat. A když jsem byla vážně šikovná tak to pro mě mělo i malé bonusky do další knižní hry.

No a nyní jsme se dostaly na střední školu. V prvním ročníku mě zajímaly klasické fantasy a romány pro dívky. Bohužel, mezi ty romány patřily i jistá úchylnější témata. V klasické fantastice jsem měla ráda hlavně Trpaslíky nebo tu vtipnější verzi Návrat Orků. Do podrobna popsaný svět orků pro mě byl daleko vtipnější a lepší. A romány pro dívky? Na ty si moc nevzpomínám. Ale přiznám se, že Dívky v sedle do toho rozhodně nepatřily. A co ty úchylnější náměty? Co třeba Svět normálních kluků? Skvělejší román jsem nečetla. Kdyby někdo z vás někdy narazil na podobný, budu velmi ráda, když mi to obeznámíte :D

No... a teď se dostáváme ke konečné fázy. Maturita. No. Bohužel maturitní četba mezi mé oblíbené knihy moc nepatří, ale napomohla mi k tomu, abych četla autobiografické romány. Nebojte. Nic z doby kamené. Nevíce si vzpomínám na román Mormonka, který popisuje tragický život jedné z členek Mormonské sekty. Velmi poutavý a bolestný příběh. Díky bohu, že se šťastným koncem. Ale hezké knihy jsou například i V zemi mužů nebo Tajemství deníku. Ale i mezi povinnou četbou jsem si něco vybrala... :D Například povídku Kulička nebo román Bílý tesák od Jacka Londona. Občas vzpomínám i, ne příliš šťastně, na román O myších a lidech.
No... myslím, že není co víc dodat.

A příště se vyjádřím k tématu Kniha, ve které jsem chtěla žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání

Klik
Dvojklik

Komentáře

1 Alice Alice | Web | 19. listopadu 2013 v 20:06 | Reagovat

Moc pěkný a zajímavý blog :)
Já čtu převážně fantasy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by