Triangl: Část IV.

24. listopadu 2013 v 19:36 | Tulačka |  Archiv

Část IV.

Norman
(Tvůrce obrázku: Shio)
Žánr: Erotické, romantické, drama, horor, fantasy, 18+"Jak se cítíš?" Zeptal se ze zdvořilosti a stočil svůj pohled ke svému spolujezdci.
"Dobrý," odpověděla mu Lilith a vyhlížela z okna starého mercedesu. Zřejmě jí přišlo okolí více zajímavější než její otec. Stále jí bylo nepříjemné, že otec hodlá mít v bytě nájemníka.
"Stále se zlobíš?" Odpovědí mu bylo jen nespokojené zavrčení. Norman věděl co to znamená. Neměl by na svou dceru více mluvit. Přesně jako na její matku. Bylo těžké s ní v takových to případech vycházet. Ale aspoň, že měl takovouto nevrlou ženu v domácnosti už jen jednu. I když se mu často stýskalo po jeho ženě. Rád vzpomínal na dny kdy s ní byl. I na ten poslední den co s ní a se svými dětmi strávil.
"No tak, buď rozumná. Víš přece, že peníze nepadají z nebe," pokračoval ve svém poučování Norman a znovu se krátce podíval na svou dceru. Vlastně vůbec nevypadala jako její matka. Kromě nevrlosti po ní nepodědila téměř nic. Ani ty krásné hedvábné tmavě hnědé vlasy. Natož ty modrozelené mandlovité oči, které jeho žena měla. A jako pěsť na oko byla její drobná postavička. Nebo snad ta obří náplast na krku byla horší? Ta zračí vlastně její nešikovnost. To spíš její bratr, Daren, byl celý po mámě. Tak chytrý, bystrý a chápavý jako ona. Vysoký, černovlasý s madlovitýma zelenýma očima.
"Ano, vím," odbila stroze. Zřejmě se opět odmítala bavit na vyšší úrovni.
"Nějak musím vydělávat," pokračoval ve svém vymlouvání. Jeho dcera mu tentokrát odmítala odpovědět.
Z tíživého a trapného ticha je nakonec vyrušilo bzučivé zvonění Normanova telefonu. Zklopil na okamžik oči ke kapsám u džín a vylovil starší verzi Nokie. Vrátil pohled k řízení a natrénovaným způsobem ho zvedl.
"Ano?"
"Čau Norme. Jak je?" Zeptal se ho hrubý mužský hlas v telefonu.
"Ahoj Simone," odpověděl a usmál se ,"Mám se dobře." Odvětil.
"Představ si, že v banku je teď přes 20 melounů. Přidáš se?"
"Fakt jo? To je skvělé! Jen hodím svou dceru domů a--,"
"Peníze nepadají z nebe!" Zakřičela hystericky Lilith, vytrhla mu telefon od ucha a zavěsila ho.
"Nemůžeš pořád sázet své peníze, hrát automaty nebo poker a doufat, že jednou vyhraješ! Nestačí, že už tenhle měsíc nemáme co jíst?!"
Norman šlápl prudce na brzdu. Starý modrý mercedes sebou, kvůli odstředivé síle, nepohodlným způsobem škubl. Norman těžce oddechoval až mu pískalo v nose.
"Jsi tak drzá a nevychovaná," zašeptal stěží potlačující vztek. Tváře mu zbrunátněly. Bylo mu jedno, že za chvíli se za ním začne tvořit kolona. Musí se teď vytlačit ze sebe veškerý vztek, co se v něm za poslední týden nahromadil. Věděl, že peníze příliš rozhazuje, ale nechtěl si to nikdy přiznat. Neustále se upínal k myšlence, že jednou vyhraje a že zaopatří celou svou rodinu. Dělá to přece pro ně! Ne pro sebe!
"Dělám to vše pro Vás! Pro svou rodinu! Tvrdě pracuji a za ty peníze musím platit nejen nájem bytu, ale i plyn, ektriku a vodu! Studium Darena! Z těch peněz mi moc nezbyde! Když se ti to tolik nelíbí vystup z auta a odstěhuj se! Jsi dospělá! Už u mě nemusíš žít!" Křičel na celé auto a rozhazoval kolem sebe rukama. Liliin výraz ztvrdl. Jeho slova byla jako kůl do srdce. Nebylo hezké od vlastního otce něco takového slyšet. Telefon, co stále křečovitě svírala v rukou pustila na podlahu auta. Mezitím za ně dojel novější Nisan a majitel auta nespokojeně troubil.
"Říkala si, že ti chutná chléb se solí! Že ti nevadí vajíčka z doprodeje ani okoralé ovoce!" Ječel dál a pak se napřáhl k útoku. Dřív než dal své dceři výchovnou facku se však zarazil. Stáhl jí k sobě a pak křečovitě sevřel volant. Šlápl lehce na plyn a vyrazil znovu vpřed. Nyní oba dva mlčeli.
"Mrzí mě, že jsem na tebe řval. Ale musíš pochopit, že žití není zadarmo. Nic není zadarmo. Za všechno se musí platit." Říkal klidně. Lilith jen pokývala hlavou.
"Jen mi slib, že dnes nepůjdeš hrát." Zamumlala a zakroutila hlavou. Norman k ní otočil svůj, už klidnější, pohled a zavrtěl hlavou.
"To ti nemohu slíbit. Tenhle týden jsem ještě Renému neposlal peníze na školu,"
"Neříkej, že René stále potřebuje peníze na školu a učení," zamrmlala znepokojeně a založila si ruce na hrudi ,"Proč si tam nesežene nějakou brigádu?"
"Přestaň být nepřející," zavrčel její otec v odpověď. Lilith jen pokývala nespokojeně hlavou.
"Má práce prostě nestačí k zaplacení veškerých vašich výdajů. Buď začnete více šetřit vodu, plyn a elektřinu nebo to bude ještě horší,"
"Ty si tak jen odůvodňuješ důvod proč sázet," zavrčela nespokojeně a znovu si založila ruce na prsou. Norman opět šlápl na brzdu a auto se zastavilo. Tentokrát za to ale mohl semafor, na kterém právě teď svítila červená. Křečovitě sevřel volant a snažil se přemýšlet. Nechtěl nechat vztek aby znovu zatemnil jeho rozum.
"Ty s tím nepřestaneš, viď?"
"Neměl bys mě nejdříve odvézt na kontrolu do nemocnice?" Změnila raději téma. Norman jen zakroutil hlavou nad tím nesmyslem, co jeho blonďatá dcera vypustila z úst. Ano, přesně tak. Blonďatá. A on nesnášel blondýny...
"Říkala si, že ti je dobře," zakončil tím toto téma. Zřejmě se tím chtěl také vyhnout placené nemocniční kontrole. To by byla přece jen škoda peněz, i když se jedná jen o takovýto pakatel. Lilith pokrčila rameny, ale tentokrát se snažila zachovat spíše asertivně.
"Podáš mi raději můj telefon?"
"A kdo je ta nová nájemnice?" Zeptala se dřív než mu podala telefon.
"Je to tvá sestřenice. Její matka je ochotna platit za její studium i bydlení tady,"
"A to jako proč?"
"Nevím, neptal jsem se...,"
"A jaká je to sestřenice?" zeptala se Lilith a podala svému tátovi telefon. Ve skutečnosti jí to vůbec nezajímalo a Norman to věděl. Ale přesto jí chtěl ze slušnosti odpovědět. Nechtěl, aby se to tu opět ponořilo do trapného ticha.
"Je to Solla,"
"O té jsem nikdy neslyšela,"
"Určitě jí znáš. Hrály jste si jako malé. Spolu s Reném. Solla Mefinová, se jmenuje,"

KONEC
< Vrátit se ke třetí části || Pokračovat k páté části >
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ayame13th Ayame13th | Web | 4. prosince 2013 v 22:00 | Reagovat

Ok, konečne prečítané. Teším sa na ďalšiu kapitolu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by