Sedmi týdenní Challenge: 5. První povídka, co jsem začala psát

6. prosince 2013 v 19:15 | Tulačka |  Archiv
Já vím, že poslední dobou se moc často neozvám a moc tu nejsem. Nemohu říci, zda-li se to změní, protože škola jsou těžká pouta, která mi v tom brání. Ale snad to trochu svou nynější aktivitou a článkem vyřeším. Navíc mám napsanu recenzi, vím, moc je nezveřejňuji, a ta se během víkendu sama od sebe zveřejní. Dalším problémem je můj pravopis. U svého pravopisu jsem si všimla častých chyb a nehezkých překlepů. Bohužel, jelikož notebook nepoužívám tak mi nemá kdo opravovat mé chyby. Veškeré články a povídky píši jen na svém senza tabletu. Ten bohužel ale taky asi není věčný. Všímám si, že poslední dobou se čím dál tím rychleji vybíjí. Snad díky mému častému používání brzy neexne.
A ještě k 7-týdennímu Challenge. Vím, ani v tomto ohledu se moc nečiním. Zmeškala jsem už pět dní. V úterý jsem měla totiž přidat článek na toto téma. Bohužel, nenašel se čas. Naštěstí jsem ho přidala dnes a tím si snad i ověřila jestli blog.cz vůbec funguje.

5. První povídka, co jsem začala psát


Vlastně povídek, co jsem napsala, je spousty. A žádnou z nich jsem snad nikdy nedopsala. Je jich mnoho rozepsaných, ale nikdy jsem je nezálohovala. Spousta z nich je i zveřejněných. Nebo alespoň po ty části, po které jsem je dopsala. Už ani přesně nevím, která z těch spousty povídek byla první. Více co mě trápí, je spíše to, že ani jedna z nich není dokončených. Když nad tím teď uvažuji, docela mě to tíží. Žádnou jsem nedotáhla do konce. Je vůbec možné, že nějakou někdy dokončím a budu moci k ní napsat DOKONČENO?

Asi jsem si neměla tenhle druh otázky vybrat, protože nerada vytahuji něco takového ze své minulosti. Je pravda, že je mnoho kapitolových povídek nedokončených, ale najdou se i takové, které rozhodně dokončené jsou. Bohužel se jedná vždy o jednodílné povídky. A většinou hororové. Mívala jsem spíše depresivní a paranoidní období. Možná podle toho to tak vypadalo. Časem se ale moje psaní změnilo, stejně tak jako zaměření. Ale má první kapitolová povídka nebyla vůbec hororová.

No, první kapitolová povídka se nazývala Špatné dny. Název jsem snad několikrát změnila. Už si ani přesně nepamatuji jak často jsem měnila blogy.cz nebo jak často jsem přepisovala název téhle povídky. Ještě donedávna jsem se jí snažila dopsat a pokračovat ve psaní. Bohužel to dopadlo tak, že jsem dokončila jen první a jedinou sérii. A povídka přitom měla pokračovat po další dvě série. Samotný námět byl dost ubohý a lehce připomínal Narnii. I když tehdy jsem se tím vůbec neinspirovala a nikdy jsem jí ani nečetla. Filmy mě nikdy ničím nezaujaly, přesto se stalo, že vstup do děje je téměř identický se vstupem do Narnie.

Byl to dobrodružno-fantastický román. A skutečně by se to dalo nazvat románem, ale jen z jednoho jediného důvodu. Dvě hrdinky, dva chlapci. Co se tak asi může mezi nimi stát? I když byl příběh rozdělen do dvou linií stále se mi to zdálo až dětsky nepřípustné. Příběh na mé oči nepůsobil reálně. Když jsem byla starší několikrát jsem se k příběhu vrátila a několikrát jsem jej poupravila. Avšak, svým způsobem, když nad tím teď tak přemýšlím, povídka byla i s lehkými prvky hororu.

Možná, když budu mít někdy čas a náladu, se opět k příběhu vrátím a kompletně jej předělám. No, pro dnes je to vše. Příště, v dalším článku směřovaným k Challenge, budu psát o tom Jakou povídku bych chtěla dopsat. Pokud existuje jen jedna (smích).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by