Únor 2014

Aktuálně 4/2014

24. února 2014 v 20:46 | Tulačka |  Archiv
Já vím, opět nebyla dlouho žádná aktivita. No, a nezlepší se to. Píšu vlastní román. A chci ho dopsat. Je samozřejmé, že jej upřednostňuji před blogem. Mám už sepsáno šest kapitol, což je cca 78 stránek. No, bohužel ale mám v plánu je komplet přepsat. Pointa příběhu se mi vůbec nelíbí a jsem celkově znepokojena s popisem. A abych každou kapitolu přepisovala to se mi nechce. A navíc, hlavní postava se mi přestala líbit. Asi jsem velmi vybíravá a zvyklá na dívčí hrdinky (smích).


No a další důvod mé nepřítomnosti je příprava na vysokou. Nakonec jsem se fakt rozhodla na ní jít. Možná to není cíl mé cesty, ale jednou chci opravdu dělat to co mě baví. No, a tomu odpovídá i výběr škol. Ale nikde to sdělovat moc nechci. Nemyslím si, že by to bylo dobré, kdyby mě nevzali. Ale mám spoustu učebnic na psaní různých stylů.

Další věcí je to, že si chci koupit diktafon. Poslední dobou mám problémy s udržováním svých myšlenek, a takový čupr supr diktafon, co by byl furt po ruce, by se vážně hodil. Kolikrát nemám ani po ruce jeden svůj pidi zápisníček, do kterého píšu téměř veškeré okolní vlivy. A navíc když už ho po ruce mám a myšlenka je příliš dlouhá a snadno zapomenutelná tak by bylo skvělé si to zaznamenat. No a další věc je to, že diktafon by se mi mohl hodit i na vysoké škole. Ale opět to vidím tak, že si ho budu muset financovat sama. Ale proč ne. Jsem ochotna si to z vlastní kapsy financovat... jen kdyby mi šly vybrat prachy z účtu!!! Blbé a neschopné banky!!!

No, a pokud budu mít čas, třeba zveřejním další recenze či doporučení na nejvhodnější příručky na tvůrčí psaní. A určitě je rozdělím i do dvou oddělení.

Poslední co jsem chtěla zmínit je změna designu. Určitě si někdo všiml. Jsem za to vděčná MAKY.OREL. Každý kdo si alespoň trochu hledá designy tak na ní určitě narazil. Grafika se mi velmi líbí, a jsem s ní spokojené. Designy mi dokonce vytvořila dva a já si ten druhý schovala stranou na pozdější použití. No, uvidíme, zda-li ho v brzké době použiji.

Vrtošivě sepsala
Tulačka

RADA: Popis pracovního postupu

9. února 2014 v 10:08 | Tulačka |  Archiv
Takže, konečně další část do rubriky Tips for writing. Dneska se hodlám zabývat slohovým postupem popisným. Jak jistě každý člověk, co se trochu zaobírá odborným psaním, ví, tak je více druhů popisů. Setkat se tak můžeme například s vyprávěcím, výkladovým, popisným atd...

Perpetual Flux

5. února 2014 v 21:38 | Tulačka |  Archiv
Rozhodla jsem se vzít si pod dalekohled nový komix k přeložení. Jedná se o Perpetual Flux a děj je jaksi zmatečný. Taky v něm trochu tápu, ale zdá se mi jako velmi zajímavý. Kresba je hlavně mnohem odlišnější než na jakou jsem zvyklá. A to je pro mě příjemnější změna.
No, ale nebojte se. V záloze mám i další novinky. Chtěla jsem totiž zveřejnit dalších deset stránek nové kapitoly Strays, ale v práci byl dneska jaksi frmol. Nestihla jsem to. Raději jsem se věnovala své seminární práci, kterou mám odevzdal do konce března. Naštěstí mám už deset stránek (Smích).
Na svoje povídkování opět nemám čas. Ale doufám, že když odjedu zítra do Pardubic, že si budu moci vzít sebou notebook. Ale ono si zkuste stěhovat se s těžkou ani ne pět let starou krávou, které se přezdívá přenosný počítač. Možná, že je to přenosný počítač, ale asi jen pro nějaké nabouchané opičky z fitka.

Strays

2. února 2014 v 14:19 | Tulačka |  Archiv
Možná to někoho překvapí, ale občasně si najdu čas na překlad komixů. Mezi mé oblíbené patří Strays a Off-White, ke kterým jsem se po dlouhé odmlce vrátila. Překládám ho hezky po kousíčkách, moc času mi totiž opravdu nezbývá, a pak ho zveřejňuji na stránce mysticfox. Jelikož jsem se chtěla o své překlady podělit i na této stránce najdete v menu také rubriku určenou pro komixy. Ale všechny odkazy v ní vás odkážou na stránku mysticfoxu. Nemusíte se bát, jste tam správně! Tam se totiž ten komix zveřejňuje a vždy bude.

Dnešní část, co jsem zveřejnila je strana 101 až 108. Je to poslední část této čtvrté kapitoly, která se nazývá Spor. No a o čem kapitola vlastně vcelku je? Dočtete se v celém článku...


Po skončení Feralovi a Meeliny společné misi, se vydají pokračovat dál v cestě. Nakonec najdou útočiště v jedné malé a skromné hospůdce, ale ani zde se jim nedostane zasloužilého odpočinku. Feral tu potká sexy lišku Piper, která skýtá daleko více problému než vzrušení. Meela přes osten žárlivosti se rozhodne ujmout své nové role otec a dcera a dá mu za vyučenou!


Snad někoho z Vás můj překlad zaujme. Komix totiž za vaše přečtení opravdu stojí!!
Pokud má někdo dobrý font (písmo), které by se hodilo na překlad tohoto komixu, budu ráda, když mi o něm sdělíte. Potřebuji nějaké, které se dá zmenšit až na úroveň 10, protože tento komix má opravdu malinké bublinky, do nichž se špatně píše.
Tulačka miluje saze!Design by