Duben 2014

Téma týdne, Trochej, spondej, daktyl, jamb

26. dubna 2014 v 20:09 | Tulačka |  Archiv
Miluji hudbu. Je tak lehká a hladí mě po uších. Je jako květ. Bla, bla bla! O tom musí mlýt už snad každý na tohle téma ne? Nezdá se Vám to už trochu nudné a bez nápadu? Jedno hloupé téma a lidi se můžou strhnout o to, aby jejich téma vydrželo na hlavní stránce spíš nejdéle. Není přece důležitý článek, ale reklama, ne? Tak proč tam prostě nehodit nějakou ani ne dvou odstavcovou hloupůstku, kterou teď splácám aniž bych nad tím přemýšlela? No a z čeho můžu vybírat? Mám tři možnosti: Miluji, Nemiluji, Je mi volná jak kšandy u kalhot. Ale o tomhle přece nemůže Tulačka psát, protože má důležitější věci na práci! Například soustředit se na kašdou chibu ve svém šlánku, protoše je dislektyk! Nesmysl. I takové věci se dají dobře "očůrat", ne? Ale to už zase zbytečně moc přemýšlím nad nesmyslama. Ale o tom mé články jsou! Jen ať si lidi přečtou moje bláznivé myšlenkové pochody!
.
(Zdroj obr: Ó, on je tu zdroj?)

Zničená

22. dubna 2014 v 21:27 | Tulačka |  Archiv
Název: Cesta za zradou
Doba: Středověké fantasy
Žánr: Fantasy, Drama, Dobrodružné

Nezapomenutelné sny

21. dubna 2014 v 13:58 | Tulačka |  Sním
Takže, nedávno jsem v článku Aktuálně 7/2014, jsem zmínila, že založím novou rubriku. Blog jsem sice založila zhruba před rokem, ale podle mě je stále ve výstavbě. Ještě pořád je co zlepšovat a upravovat. Vlastně jsem i ráda, že jsem měla nový nápad a založila jsem tuhle rubriku. Jen stále nevím, jestli budu moci sem něco přidávat. No, a hlavním důvodem je to, že z dnešní noci si pamatuji, že jsem měla dokonce tři sny. Ale horší na tom je, že si pamatuji jen jeden. Ale v tomhle článku nebudu rozebírat své sny z dnešní noci, ale sny, které si pamatuji ze svého dětství. Prostě sny, na které jsem nezapomněla a které se dokonce i párkrát opakovaly. Možná proto si je obzvlášť pamatuji. Přesto je těžké si na ně vzpomenout hned na poprvé a proto je budu časem doplňovat. Updaty budu uveřejňovat buď v záhlaví nebo v zápatí. Ještě uvidíme...

Průšvih ale je to, že většinou si pamatuji jen ty zlé sny než ty dobré. Možná je to tak schválně...


Aktuálně 7/2014

20. dubna 2014 v 15:09 | Tulačka |  Archiv
Zdravím, tento měsíc již podruhé... Vlastně je celkem dost novinek, o které bych se chtěla podělit. První z nich je má noční můra. Kdysi jsem měla i takový menší deníček, do kterého jsem si všechny sny zapisovala, ale nevím kam jsem jej založila. Kdybych ten deníček ještě měla, jistě by se tam tenhle sen objevil se stupněm hrůzy: 12!!! Ano, nejhorší stupeň co jsem měla v deníčku je vážně dvanácka. Jednička pro mě bylo označení pro líbezný sny. A pak se to postupně stupňovalo. Tenhle sen byl ale o něčem jiném, než se mi kdykoliv zdálo. Tenhle sen byl spíš o pocitech. Žádné vidiny, slyšiny, prostě jen pocit. A já jsem se cítila velmi vystresovaně. A věděla jsem proč. Cítila jsem, neumím přesně popsat jak, že jsem neodmaturovala. Bylo to pro mě příšerné, a ještě teď když si na to vzpomenu, cítím, jak mi srdce poskakuje.


Téma týdne, Milovník svazků

20. dubna 2014 v 13:47 | Tulačka |  Archiv
Miluji knihy. Vždy jsem se v nich utápěla a nechala se unášet do moře fantazie. Ráda jsem si představovala lidi, zvířata, místnosti, věci... cokoliv co mi knížka nabízela jsem chtěla vidět vlastníma očima. Ze všeho nejraději jsem četla ty nejšílenější knihy, kde vaše fantazie pracovala na plné obrátky. Něco co bylo postaveno mimo můj svět pro mě bylo krásné. Byla jsem schopná během jednoho měsíce přečíst víc jak osm svazků knih. Jako bych na nic jiného nikdy neměla čas.


Stories, rozcestník

20. dubna 2014 v 11:05 | Tulačka |  Archiv

CESTA ZA ZRADOU, fantasy, dramatické, dobrodružné
ŠEST PRAVIDEL, fantasy, násilí (18+), dramatické
BÍLÁ, ČERNÁ, romantika, násilí (18+), fantasy, dramatické
TA DRUHÁ, HP fanfiction, romantika, dramatické, alternativní
JINÝ ŽIVOT, fantasy, dobrodružné
UPÍŘÍ NEVĚSTA
LOVE TRIANGLE
ČAS NA POHÁDKY
POHÁDKY NARUBY
TAJNÝ DENÍK ZE 17. STOLETÍ, z historie, robinsonáda, dramatické
Vánoční kožich, dramatické, smutné
Venkov jako stvořen pro psi, dobrodružné, romantika
Vánoční balada smutku, dramatické, dobrodružné, romantika
Psi a úplňky, dobrodružné, romantické
Hlad plamenů, dramatické, dobrodružné
Co je psáno ve hvězdách, dramatické, dobrodružné
Šípková růženka, pohádka, dramatické
Chmýří, drabble
Třešně, dramatické, ze života
Dvojí život, psychologické, zmatené

Aktuálně 6/2014

5. dubna 2014 v 14:47 | Tulačka |  Archiv
Opět další příspěvek do mého deníčku. Tentokrát nevím o čem psát, abych se už neopakovala. Abych byla upřímná, tak blogování mě stále baví. Jen není čas a nálada na to, abych mohla něco přidat. Když už si náladu najdu, tak mi jí někdo kazí a neustále mě vyrušuje. Nesnáším, když mě někdo vyrušuje, zrovna když na mě padne má psací euforie. Možná mi to dělají schválně... I pes jakoby to vycítil, že zrovna nemám čas a ani náladu na to se mu věnovat. Všichni se mě od toho snaží snad odradit. A přitom na psaní závisí i moje pozdější studium. Když do konce příštího týdne něco nenapíšu tak už vážně nevím, jestli mě na tu vysokou vezmou! A nejhorší na tom je, že když mě rodina vyrušuje od psaní, tak to dává za vinu mě, že nic nedokážu napsat. Ale za to přeci nemůžu! Musí si uvědomit, že když mi budou stále skákat do mého psaní tak se u té nitě neudržím a rovnou jí smažu. Pak ať se nediví, že stále píšu o něčem jiném a nějak jinak! Moje chyba to přece není. Proč hergot nemůžou být trpěliví?

Tulačka miluje saze!Design by