Aktuálně 7/2014

20. dubna 2014 v 15:09 | Tulačka |  Archiv
Zdravím, tento měsíc již podruhé... Vlastně je celkem dost novinek, o které bych se chtěla podělit. První z nich je má noční můra. Kdysi jsem měla i takový menší deníček, do kterého jsem si všechny sny zapisovala, ale nevím kam jsem jej založila. Kdybych ten deníček ještě měla, jistě by se tam tenhle sen objevil se stupněm hrůzy: 12!!! Ano, nejhorší stupeň co jsem měla v deníčku je vážně dvanácka. Jednička pro mě bylo označení pro líbezný sny. A pak se to postupně stupňovalo. Tenhle sen byl ale o něčem jiném, než se mi kdykoliv zdálo. Tenhle sen byl spíš o pocitech. Žádné vidiny, slyšiny, prostě jen pocit. A já jsem se cítila velmi vystresovaně. A věděla jsem proč. Cítila jsem, neumím přesně popsat jak, že jsem neodmaturovala. Bylo to pro mě příšerné, a ještě teď když si na to vzpomenu, cítím, jak mi srdce poskakuje.Přes ten příšerný pocitový sen jsem se rozhodla už konečně opravit svojí povídku. Místo toho abych napsala novou povídku, rozhodla jsem se vybrat jednu ze svých starších. Jelikož jsem ale starý blog smazala, nemohla jsem vybrat žádnou jednodílnou povídku, kterou bych tam mohla uveřejnit. Tak jsem se rozhodla, že vezmu jednu ze sériovek. Já totiž poslední dobou jednodílné povídky moc nepíši. Nevím proč, zřejmě inspirace chybí. No a o jakou povídku se vlastně jedná? Je to první díl povídky Cesta za zradou. Dala jsem ho raději přečíst i rodině. Tedy jen mamině a taťuldovi. Brácha by to asi moc číst nechtěl. Ten tyhle věci nemusí. Sotva napíše a přečte svou slohovku a ještě, aby četl příběhy někoho jiného. Asi je z jiného těsta než já.

Finální verzi své povídky jsem umístila na server ulož.to. Kdo by si ho chtěl stáhnout a prohlédnout, může díky odkazu, který je níže. Vlastně jsem několik slov vyházela a snažila se pozměnit, protože když jsem povídku s odstupem času četla, našla jsem v ní docela dost nehezkých výrazu. Například slovo anonymita je naprosto nehodící. Pak jsem našla dokonce několik pravopisných chyb a chybějících čárek. Těch čárek tam bude určitě i tak málo, či tam budou chybět úplně, ale snaha je snad trochu znát. Pokud stejně uvidíte moc chyb, porovnejte s původní verzí a uvidíte o kolik jsem to vylepšila. Sic to nechci moc chválit, ale snad je to znát.

Heslo: pribeh

A rozhodla jsem se založit další rubriku. Je určena pro mé sny. Nevím ještě přesně jak to bude vypadat, ale snad svůj snář sprovozním. Zatím přemýšlím nad tím, že určitý měsíc (či týden) budu mít nadepsaný a do něj doplním veškeré své sny, které se mi budou ten měsíc zdát. A důležité je také podotknout, že veškeré sny, které si budu pamatovat! Ještě sama nevím, jestli mě tento nápad chytne. Ale pokud jo, mohlo by to být hezké zpestření mého času, ne?

No a další věc. Blíží se poslední zvonění! Myslím si, že to spoustu lidí překvapí, ale jdu za jeptišku. Už mám doma i super kostým. Ale když na to koukám takhle s odstupem, přemýšlím nad tím, zda tím nebudu nějaké lidi urážet. Abych se jich moc nedotkla. Kostým jeptišky naráží na docela dost citlivé téma... Snad se bude aspoň někomu líbit. Sice mi nějak extrémně nesluší a jsem v něm spíš jako puťka, místo sexy jeptišandy. Jeptišky asi moc sexy nebývají, že???

Poslední z věcí, kterou bych chtěla probírat, je má maturita. Myslím si, že na to nemám. Asi to nezvládnu a nebo se velmi zpochybňuji. V angličtině jsem slabší, ve společenských vědách taky a ve školní maturitě jakby smet. musím počítat jen se štěstím. Doufám, že mě potká a že jakžtakž prolezu. A jak už jsem kdysi řekla, pokud to fakt zvládnu na první pokus, asi se obrátím k nějaké víře. Ještě nevím k jaké, ale určitě si něco najdu. Třeba takový budhismus by byl skvělý. Ale jako jeptiška bych tam asi přijít nemohla (vtip, ne?).

To je pro teď vše. Loučím se,
Tulačka
a třeba ještě dnes něčím stihnu přispět!!!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Limonáda . • Blowme.blog.cz Limonáda . • Blowme.blog.cz | Web | 20. dubna 2014 v 15:20 | Reagovat

Snář je super nápad a hlavně ti docela závidím, že si své sny pamatuješ.. já si je pamatuju vždy tak dvě tři hodiny a pak mi to vypadne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by