Snílek 1

2. května 2014 v 8:06 | Tulačka |  Sním
Mno, takže tohle je první příspěvek (vlastně už druhý), do mé rubriky SNY. Uvidíme co se z toho postupem času vyvine...
Do tohoto prvního článku mám v úmyslu přispět sem se svými sny z předchozího měsíce (Duben, 2014), ale přidám sem i něco málo ze snů z února. A našla jsem svůj magický zápisníček na zapisování snů. Takže teď už se mi žádné sny snad neztratí. Jediným problémem, co tak vidím, je to, že jsou i noci, kdy se mi nic nezdá. Žádné prozření ani zasnění. Chmmm. Ale snad vás pobaví i tohle.
A musím se i přiznat. Včera (1.5. 2014) se mi zdál dokonce i jeden velmi, velmi, velmi, velmi (hluboce se nadechne) a ještě jednou velmi úchylný sen. Ten sem ale raději zapisovat nebudu. Nejen, že bych se za sebe styděla, ale ještě ke všemu chci mít ohledy na vás ustatní (široký úsměv).Stává se vám často, že když se vám zdá sen, tak vám v noci dává smysl, ale ráno když se probudíte tak žádný smysl nemívá? Tak to je můj případ téměř každou noc... Často vidím věci, místa a děj tak, že jej ani neumím pořádně do detailu popsat. Natož smysl svého snu. I když jej totiž chápu a znám, je často nevysvětlitelný. Někdy si sen zapíšu a během dne si ho už vůbec nedokážu vybavit, ale když si jej znovu přečtu, je velmi zajímavé jak mi najednou naskočí. Někdy celý, někdy jen útržky. Sny jsou pro mě zvláštní vzpomínky. A ze všeho nejdůležitější jsou spíš ty pocity než obrazy. Ty se totiž popisují nejhůř. Většinou své dojmy a pocity ze snu ani nezapisuji.

(18. 2. 2014), ZOMBIE - Tenhle sen byl hlavně o pocitech. No, popsala jsem ho jedním slovem a tím je beznaděj. Nacházeli jsme se v nějakém bludišti, podle všeho se jednalo o nějakou podzemní vojenskou základnu. Nikdo z nás se v ní nevyznal. Neustále jsme koukali do mapy a snažili se jí doplnit. Velké kusy na ní totiž nebyly dokreslené. No, a nejhorší na tom bylo, že nám neustále v patách byly zombie.
(26. 2. 2014), ÚTĚK - A teď zkráceně. Tenhle sen si absolutně nevybavuji. Utíkala jsem před zombíkama.
(26.4. 2014), CHLADNÝ SKYRIM - Nevím proč, ale sen mi připomínal světem dosti Skyrim. Abych vám to přiblížila, zalesněnou prochladlou pláň s jedním vymláceným domem. Byla velká zima (a to nelžu, mě byla vážně hrozná zima!), putovali jsme skrz les někam do neznáma. Neměli jsme daný cíl cesty. Začalo se stmívat. Naše batohy na nás byly už moc těžké. Hledali jsme úkryt, kde bychom mohli přečkat noc. Kupodivu jsme přece jen na něco narazili. Byl to dřevěný dům o dvou místnostech. Byly v něm dva východy. V prvním vchodu, kudy jsme přišli, byly dveře, v druhém chyběli. V obou místnostech bylo jedno okno. Obě byly snad vymlácené. Původně jsem tam přišla jen s jedním člověkem. Zabydlíme se. Přes druhé, vymlácené dveře, jsem přehodila deku, aby dovnitř tolik netáhlo, a částečně jsem jí zabijeme hřebíky do rámu. Postupně tam přibudou, absolutně nechápu jak, další tři lidi. Důležité je, že tam bylo asi jedno nebo dvě děti. Jedno děcko zaběhne dozadu za dvůr a v té tmě ho něco zabije. Jediné co vidím jsou ledově modré oči a ústa plná rudé krve.

(25. 2. 2014), ZMATEK - Tak v tomhle snu jsem měla hodně velký zmatek. Někdy se mi až zdálo, když jsem záznam opakovaně pročítala, že se mi spojilo několik snů v jeden. Kráčela jsem se skupinkou neznámích lidí někam nějakou místností. Všude bylo bílo. A co bylo ještě důležitější, hledala jsem si práci. Pak jsme místností vyšli ven. Byla tma. Stáli jsme v dřevěné vesničce a místo silnice či štěrkové cesty bylo všude bahno. Vesnice byla ohraničená dřevěným plotem a zatím plotem byl statek. Nevím proč, ale já začala utíkat. Běhala jsem po čtyřech a vylezla jsem nahoru na střechu. Lidi se mě snažili zabít zapálenými šípy. Skákala jsem ze střechy na střechu a kolikrát jsem málem uklouzla a přerazila se o dřevěnou střechu. Vyskákala jsem až ven na střechu statku. A víc si nepamatuji...
(29. 4. 2014), SVĚTLA - Vlastně se tak trochu jedná o dva sny. V tom prvním žiju ve městě. Trochu se podobá městečku v Midsummeru (nevím jak se to píše, seriál jsem nikdy nesledovala, jen na něj okrajově narazila). To město v mém snu je charakteristické tím, že je zde spousta vražd a neustále tu svítí slunce. Žiji zde se svým manželem, ano, jsem vdaná! A také mám své dvojče. Nějak záhadně (už si nevybavuji jak) můj manžel zemře. Přijede za mnou můj bratr. A pak přichází druhý sen -> Sedím na lavičce v bílém nekonečnu. Jsem oblečená jako jeptiška a na něco čekám.
(30. 4. 2014), KRIMINÁLKA - Opět je tu další sen s kriminální tématikou. Tenhle se mi snad zdál, jen proto, že jsem usnula u Námořní vyšetřovací služby. Nacházím se ve městě. Je jako bludiště. Velké a trochu i působí jako z nějaké středověké hry. Až na to, že je tu silnice, auta, lodě... všechna technika z nejnovější doby. Všechny domy jsou na sobě navrstvené. V mém snu jsem já a nějaká khajitka. Prostředí je tu jak v kriminálce. Občas mi do snu i vklouzne nějaká ta dramatická hudba, či rozhovory ze seriálu. Spolu s tou khajitkou něco hledáme ve městě. Pak se rozhodne jet za svou sestrou, že si s ní něco musí vyřídit. Vyrazíme tedy k domům na kopci u přístaviště. Cestou někde schrastíme motorku a odrnčíme na ní na kopec. Jdeme dovnitř do luxusního domku. Tam je jedna žena, další khajitka, s velmi nemocným mužem na posteli. Ten muž je celý v obvazech a sádře. Zřejmě po těžké nehodě. Její sestra nás tam chce nechat přespat. Má společnice přes noc zjistí, že je něco špatně. Rozhodneme se tedy utéct a nenápadně se proplížíme ven. Vyběhneme ven a chceme utéct nejdříve přes vodu, na nějakém pidi šlapadle. Ale má společnice má jiný nápad. Nastartuje nějakou motorku, já skočím za ní a chce přes kopec ujet pryč. Nějak nás však z té motorky srazí, ta ženská nás chytne a chce nás zabít. Nechce nás nechat uniknout. Myslím, že to nějak souviselo s tím, že ta její sestra jí málem zabila manžela a ona se chtěla pomstít.

Tak... to je pro dnes vše. Některé z těch snů byly dost zmatečné. Snažila jsem se je popsat co nejlépe to šlo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by