Červen 2014

(Bez)významný článek

17. června 2014 v 10:54 | Tulačka |  Archiv
Hm já se vlastně nikdy moc nevykecávám, jako většina blogařů. Ale poslední dobou se mi moc nechtějí psát povídky. Co to kecám? Ale chtějí! Nápadů je hodně jen stačí přiložit své prsty ke klávesnici. No, ale upřímně. I přesto, že je nápadů tolik, tak je přece nemohu všechny začít psát. To bych se udatlovala k smrti. Navíc si nemohu rozepsat víc povídek jak tři, protože pak by byl menší problém s jejich dokončením. Já se moc dobře znám... když si rozvrhnu moc práce tak se na ní pak postupem času vykašlu, a to si nemohu dovolit. Nebo spíš to si ani nechci dovolit! Co je ale podmětem tohohle článku je spíš to, že se mi moc nechce začít psát povídku Cesta za zradou. A to jen z toho důvodu, že jak jsem se tak urputně připravovala na maturitu, zase mi vypadli podstatné věci a budu si muset znovu celou povídku přečíst od začátku. Mimochodem, taky se musím pochlubit, že jsem první kapitolu této povídky poslala i na Vysokou školu k praktické zkoušce jako umělecký text. Možná jsem to už v nějakém článku zmiňovala. A vzali mě... kdo ví jestli díky té povídce.


Kniha, Nabíječ

9. června 2014 v 7:31 | Tulačka |  Čtu
Uběhla ani ne chvíle a já mám na jazýčku už další titul s vcelku příjemným obsahem. S touhle knihou jsem se vlastně prvně seznámila na stránce (a teď se hlavně nezhrozte názvu, nerada bych vás sbírala pohrabáčem!) erotic-mirage. Jedna slečna ho tam povedeně překládala a musím říct, že její výběry překladů se vcelku strefují do mého gusta. Překlad se úspěšně chýlil ke konci a najednou ho překladatelka musela stáhnout. Oznámila, že kniha bude přeložena Mladou frontou a nechce dělat potíže. Byla jsem zklamaná. Knihu jsem znala jen pod názvem Wallbanger a taky jsem si jen tak matně vybavovala desky. Jelikož jsem si nemohla ani vzpomenout na spisovatelku, natož na budoucí název knihy, začala jsem se obávat nejhoršího. Že knihu nikdy nedočtu. To není moc hezká představa pro knihomolku jako jsem já.

Knihu mám zařazenou u sebe v knihovničce, i když původně není má. A jak se ke mě Wallbanger dostal? Maminka slavila padesát. A přestože knihy vůbec nečte, dostala dvě k narozeninám. A mezi nimi byl Wallbanger. Byla jsem v šoku když jsem ho držela v ruce. Obálka mi něco připomínala, ale za boha jsem si nemohla vzpomenout co. Naštěstí jsem si to po chvilce přemýšlení vybavila a plesala jsem nadšením. Knihu mohu dočíst. Ale přece jí nezačnu číst od poloviny, ne? Bohužel pro mě už nebyla tolik působivá jako když jsem jí četla napoprvé.

Nabíječ


Kniha, Oškliví

7. června 2014 v 12:24 | Tulačka |  Čtu

Hm, ano... Už v předchozím článku aktuálně jsem zmiňovala, že jsem začala více číst. Vlastně jsem začala hodně číst, kvůli tomu, že už mě nic nesvazuje a nenutí číst nějaké knihy. Ne, že by mi knížky z povinné vadily. Naopak, kolikrát se mi i líbily. Ale co je nucené to je taky nudné a nezáživné, ne? Nebo alespoň pro mě. No a poté, co mi odzvonilo a mám maturitu, tak jsem se konečně mohla vrhnout na čtení. Během svého volna jsem už přečetla něco málo kolem deseti titulů a snědla u toho okolo 756 200 třešní, ble, kde se vzala zase tahle nahnilá? A kolik zažívacích problémů jsem měla už raději nepočítám.
Mou první zastávkou byla kniha Oškliví od Scotta Westerfelda. Chtěla jsem dočíst jeho trilogii. Teda vlastně "tetralogii"! Ale abych si vše pamatovala a chápala okolnosti děje, tak si musím znovu přečíst dva předchozí díly. No a nakonec se vrhnout na třetí a poslední díl. No a čtvrtý díl, to už je kapitola samo o sobě. Jako čtvrtou knihu do série ho vážně nepočítám a počítat snad ani nebudu. Přečtu si ho jen jako knihu bez jakékoliv návaznosti!

Oškliví


Aktuálně 8/2014

7. června 2014 v 9:39 | Tulačka |  Archiv
No já vím, dlouho jsem zase nic nepřispěla. Ale já jsem neměla čas. Nebo vlastně, měla. Ale nemohla jsem se k tomuhle přinutit. Chtěla jsem raději trávit čas venku a zábavou. Či jen tak pařením her. Takže čas vlastně byl, ale já ho investovala jinam. A ke všemu mám už asi měsíc volno. Přesně tak. Panička blogu rogue-the-teller má konečně maturitu. Vysvědčení dostanu sice až 16.6.2014, ale to mi nebrání ve věčném užívání si. Ještě si zjistit kdy přesně mi otevřou koupaliště a budu pořád v luftu. A nebo začít si dělat řidičák, když už mám tolik volného času. Ale ze všeho nejvíc budu chodit do práce. O prázdninách si totiž musím něco málo vydělat na botičky, kabelčičky a taková maličká trička, co se teď děsně moc nosí! Já totiž miluji oblékání! Vím ale, že to hodně blogerů odsuzuje... A co bude jako další dál?
Tulačka miluje saze!Design by