Kniha, Nabíječ

9. června 2014 v 7:31 | Tulačka |  Čtu
Uběhla ani ne chvíle a já mám na jazýčku už další titul s vcelku příjemným obsahem. S touhle knihou jsem se vlastně prvně seznámila na stránce (a teď se hlavně nezhrozte názvu, nerada bych vás sbírala pohrabáčem!) erotic-mirage. Jedna slečna ho tam povedeně překládala a musím říct, že její výběry překladů se vcelku strefují do mého gusta. Překlad se úspěšně chýlil ke konci a najednou ho překladatelka musela stáhnout. Oznámila, že kniha bude přeložena Mladou frontou a nechce dělat potíže. Byla jsem zklamaná. Knihu jsem znala jen pod názvem Wallbanger a taky jsem si jen tak matně vybavovala desky. Jelikož jsem si nemohla ani vzpomenout na spisovatelku, natož na budoucí název knihy, začala jsem se obávat nejhoršího. Že knihu nikdy nedočtu. To není moc hezká představa pro knihomolku jako jsem já.

Knihu mám zařazenou u sebe v knihovničce, i když původně není má. A jak se ke mě Wallbanger dostal? Maminka slavila padesát. A přestože knihy vůbec nečte, dostala dvě k narozeninám. A mezi nimi byl Wallbanger. Byla jsem v šoku když jsem ho držela v ruce. Obálka mi něco připomínala, ale za boha jsem si nemohla vzpomenout co. Naštěstí jsem si to po chvilce přemýšlení vybavila a plesala jsem nadšením. Knihu mohu dočíst. Ale přece jí nezačnu číst od poloviny, ne? Bohužel pro mě už nebyla tolik působivá jako když jsem jí četla napoprvé.

NabíječAutor: Alice Clayton
Originální znění: Wallbanger
Překlad: Andrea Felcmanová
Žánr: Erotika, humor
Počet stran: 280
Obsah: Caroline tráví svou první noc ve svém novém bytě. Z jejího poklidného spánku jí však vyruší nevítané bušení a žena začíná tušit, že bušení za stěnou je pěkně prožívaný sex. Něco co ona postrádá už hodně dlouho. Dny ubíhají a dívky v lóži jejího neznámého souseda se stále střídají. Nakonec přijde velmi vítané ticho a bušení na okamžik ustane. Caroline se rozhodne něco o svém novém sousedovi zjistit u dalších obyvatel domu. Kdo je to? Jak vypadá? Co má za práci? Často střídá své partnerky? Po týdnu se její soused vrátí a s ním i to nepěkné bušení do zdi její ložnice, které jí nedává spát. Nakonec se neudrží a vyrazí si ve své sexy růžové košilce k "nabíječovi" na návštěvu...
"Otevři ty dveře, kreténe, nebo k tobě proskočím zdí!"
"Klídek. Přestaňte s tím bušením," ozval se Simon,
Dveře se rozlétly dokořán a já zůstala zírat. Stál v nich on. Simon. Jeho silueta se rýsovala proti tlumenému světlu za ním. Jednou rukou se držel dveří a druhou svíral bílé prostěradlo, co měl omotané kolem boků. S pěstí stále zdviženou do vzduchu a bolavou od ran jsem si ho prohlédla od hlavy až k patě.
Černé vlasy jako uhel mu na hlavě stály, nejspíš od toho, jak mu do nich Hihňa zajížděla rukama, zatímco jí šoustal. Měl pronikavě modré oči a lícní kosti stejně výrazné jako bradu. A co mu nechybělo k dokonalosti? Rty napuchlé od líbání a třídenní strniště.
Ježiši, on má strniště. Jak to, že jsem si toho ráno nevšimla?
Sjela jsem očima dolů po jeho dlouhém štíhlém těle. Byl opálený, ale ne záměrně, spíš jako chlap, co tráví hodně času venku, co je větrem ošlehaný, prostě mužně opálený. Jak těžce oddychoval, zvedla se mu růžová hruď, pokrytá lesklými kapičkami potu. Můj zrak putoval ještě níž, až jsem na konci jeho torza spatřila cestičku z tmavých chlupů, která vedla pod prostěradlo. Pod jeho pekáč buchet. Pod Véčko, které někteří muži mají a které na něm nevypadalo ani divně ani přehnaně.
Byl nádherný. Jasně, že byl nádherný. A proč musel mít to strniště?
Když můj pohled sjel níž, než jsem zamýšlela, neovládla jsem se a vyjekla. To místo přitahovalo mé oči jako magnet. Pod prostěradlem, které obepínalo jeho boky níž, než by mělo být povolené...
Mu
Ještě
Pořád
Stál.
(zdroj: Nabíječ, Alice Claytonová, strana 33, začátek - odstavec 8)
Názor: Když jsem knihu četla prvně, jako internetový překlad, byla jsem z ní velmi nadšená a vzrušená zároveň. Každý týden jsem trpělivě čekala na další kapitolu, která by mi mohla děj více a více osvětlit a nastiňovat. To sexuální napětí, narážky a famózní vtípky či úlety, které byli knihou protkané. jako modrý svetr zlatou nití, bylo úchvatné. Ale co se mi kniha do ruky dostala podruhé už to čtení nebylo tak zajímavé jako napoprvé. Možná proto, že jsem spoustu věcí už očekávala a předpokládala. Ale stále bych jí doporučila všem čtenářům nad osmnáct let (smích).
Hodnocení: 10/10
Tečka na konec: Na českém obalu knihy se píše: Goodreads Choise Awards 2013, 2. místo v kategorii NEJVTIPNĚJŠÍ KNIHA ROKU. Že by ale byla na druhé přečtení stejně tak vtipná mi už tolik nepřišlo... A to mám hodně knih, ke kterým se mohu vracet a stále se nad nimi šklebit jako vyhulený idiot čekající na zmrzlinu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evil-Doer Evil-Doer | E-mail | Web | 24. srpna 2014 v 21:06 | Reagovat

ahoj :D knihu mám doma v knihovně a musím říct, že se mi taky napoprvé líbila víc, ale pokaždé musím ocenit ten humor :D ten mě dokáže dostat kdykoli ;) taky se mi na téhle knížce líbí, že tam není sex od začátku do konce, ale v podstatě jenom na posledních... ehm, 30 stránkách? :D :D
Každopádně skvělá recenze a ten úryvek nemá chybu ;)

2 Bohuslava Bohuslava | E-mail | 24. června 2016 v 10:49 | Reagovat

Pekne donolenkove cteni,pobavilo. :-)

3 ZdenekD ZdenekD | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:49 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na rogue-the-teller.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by