Snílek 3

12. července 2014 v 19:20 | Tulačka |  Sním
Vím, uběhla nedlouhá doba a už jsem tu s dalšími příspěvky do mého snáře. Doufám, že až si je jednou budu prohrabávat tak se mi všechny do podrobna vybaví a všechny je uvidím znovu před očima jako v tu chvíli, kdy se mi zdály. Sice ne do detailů, ale i tak by to byla moc hezká vzpomínka, no ne? A navíc se z nich bude v budoucnu skvěle čerpat inspirace.
Poslední dobou mě moje poněkud klidně sny přináší k úvaze, že nemívám téměř žádné noční můry. Ty co vždy zařazuji pod noční můry mi většinou ani moc děsivé nepřijdou. Byli doby, kdy já jsem byla ještě malý capart, kdy jsem mívala jednu noční můru za druhou. Probouzela jsem se zpocená, vyděšená a s nechutí usnout. Dnešní noční můry se mi oproti tomu zdají jako pohádky.

měsíc ČERVEN(6.6. 2014), STYDLIVOST - Další trochu propracovanější sen... Bydlela jsem na internátu/koleji. Byla jsem děsně stydlivá dívka. S nikým jsem nemluvila a ani jsem s nikým nechtěla trávit čas. Nosila jsem brýle a měla jsem uhlově černé vlasy. Ve škole i na internátu mě neustále naháněl nějaký moc pěkný kluk. Neustále po mě něco chtěl, ale já jsem nikdy nechtěla slyšet co po mě chce a proto jsem stále zběsile utíkala. Docela jsem se u tohoto snu i bavila. Jednou mě přichytil u mě v pokoji. Zrovna jsem vylezla ze sprchy a měla jsem na sobě velmi krátký růžový župan. Takový sexy krajkový. Vtrhl mi do pokoje a chtěl po mě seznam povinné četby a taky soupis děje a postav o nich. Tvrdila jsem, že to ještě nemám zpracované ale on mě obelstil a našel je. (Zdá se mi to, nebo by z tohohle snu byla hezká jednodílná povídka?)

(14.6. 2014), VYTÍ - Tenhle den jsem měla tři sny. Bohužel jsem si z lenosti vypsala jen jeden a to ten, který byl zase více propracovaný. Přesně si nevzpomínám jak ten sen začal. Šlo o vlkodlaky a byl v něm opět i můj bratr. Začalo to snad tak, že jsem zřejmě přijela na snowboardu přes nějaký zasněžený kopec a skrz les. Pak jsem vjela do menšího zasněženého údolíčka a uprostřed něj byla velká chata. V domě nás bylo hodně. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, poté byl sen velmi zmatený. Nevzpomínám si na pointu toho snu, ale někdo z obyvatelů té chalupy byl vlkodlak -> vlastně byli dva. Blížil se konec našeho času stráveného tam a chystali e se k odchodu. Pak naše skupiny vyrazili nahoru na střechu chalupy, která byla (kupodivu) plochá. Myslím, že to bylo z toho důvodu, že ze shora jsme slyšeli nějaký zvuk. Na střeše jsme potkali dva vlkodlaky a dokonce byli přeměnění. Začala menší bitva. Toho prvního jsme zabili tím, že jsme ho schodili ze střechy. Druhý mezitím prchl. Ten první většinu z nás pokousal a nakazil. Objevil se znovu ten první a znovu nás napadl. Chtěl pomstít svého druha. Ale my jsme ho lstivě srazili ze střechy. Pak jsme hrdě odkráčeli po schodech dolu.

(18.6. 2014), KOČIČÍ MÁMA - Všude bylo hodně koček. A všechny byli moje. A tenhle sen byl vlastně o ničem. Místo počítání oveček jsem počítala jen kočky. A já moc velké kočky nemusím... Nejradši mám koťata.

(19.6. 2014), POMSTA - Byla jsem s nějakou partou venku. Chtěli jsme se někomu za něco pomstít. Snažili jsme si odemknout dveře do nějakého paneláku. Nešlo to. Nakonec jsme si nějak záhodně otevřeli dveře petardou. Slyšeli nás a přišli na to, že se k nim chceme vloupat. Schovali jsem se za nejbližší budovu a čekali jsme co bude dál. Pak se moje parta sebrala a chtěla jít na jídlo a já jsem se snažila nenápadně vplížit do paneláku, kde jsem na ně chtěla počkat. Sen končí tím, když má parta spolu se mnou běží nahoru po schodech panelákem.

(28.6. 2014), ŽIVOT V PODZEMÍ - Tenhle sen byl velmi zajímavý a byl by z toho fakt skvělej příběh, nebo spíš delší povídka. Možná v budoucnosti o tom něco málo napíšu... Bydlela jsem v podzemí. I se spoustou dalších lidí. Teenegrové měli svoje vlastní pokoje. Vlastně se to dělilo na buňky pro děti, teenagery, mladé dospělé, dospělé, staré dospělé. Já jsem se s kamarády ze své buňky sebrala (byla to menší místnost o šesti nebo sedmi postelích) a vyrazili jsme pryč z obydlené části do té novější, která se zrovna zastavovala dalšími buňkami. Byl tam les z mechu a trsů trávy a kapradin. Šli jsme po vyšlapané stezce. A šli jsme dlouho a velmi daleko. Až do úplné tmy. Tam něco bylo a zřejmě jsme to rozzlobili tím, že jsme tomu vnikli na území. Začalo nás to pronásledovat a nahánělo nás to zpátky do obytné části. Chtělo nás to zabít. Uprchli jsme před tím domů na buňku. Ale během pár minut začalo být vše v obležení. Chtělo nás to zabít a bylo toho tisíce. Vyhlásili evakuaci a všichni jsme začali utíkat pryč. Cestou jsem potkala svou matku a tátu. Snažili jsme se držet všichni pohromadě spolu s lidmi z mojí buňky. Ale poztráceli jsme se. Ztratil se mi bratr a většina kamarádů i s rodičemi. Zbyla jsem tam sama jen s jednou dívkou. Natáhli jsme si kabáty a utíkali jsme nahoru po eskalátorech. Našli jsme se v patře zvaném anděl. Bylo zde spoustu balkonů a zničeného nábytku. Bylo to patro plné rebelů a anarchistů. Lidí, kteří nechtěli se řídit žádnými pravidly. Hned jsme se shlukli dohromady a vyrazili jsme na cestu. Věděli jsme, že za chvíli se nebezpečí dostane i sem nahoru. Sbalili jsme co nejvíce jídla a věcí na převlečení. Sehnali jsme někde vůz a něco jako koně, kterého jsme zapřáhli. Vyrazili jsme na cestu pryč. Směrem nahoru. Šli jsme přes obří jeskyně plné tmy. Čím víš jsme šli tím byla větší zima. O hodně dál od anděla a buněk jsme potkali u podzemní řeky další lidi. Ty žili tady nahoře na vodě. Chtěli nás zabít. Zbavit se nás a vzít si naše zásoby. Jen taktak jsme uprchli. Cestou jsme k sobě nabrali nového pasažéra a to malého psa. Tím sen skončil.

(29.6. 2014), CHALUPA - Dlouho jsme žili venku na mrazu. Hledali jsme dům, který bychom si mohli koupit spolu s mým kamarádem. Prošli jsme přes les a pak přes jakousi polňačku kolem nějakého statku. V tom statku byli celkem tři budovy. Jednu z nich jsem si s kamarádem koupila. Měla tři místnosti a my jsme se jí snažili nějak obydlit. Pak se nám nechtěně zničila střecha. Už přesně nevím jak se mi to povedlo. Snažili jsme se jí pomalu nějak opravit. Šlo to velmi špatně.
HRA - Hrála jsem s kamarády deskovou hru. Taky s mým bratrem a dalšími dvěmi lidmi. brácha s námi ale nechtěl hrát. Velmi mě to naštvalo a shodila jsem celou deskovou hru vzteky ze stolu.
DVEŘE - Sen o ničem. Jen jsem zírala na dveře.

(5.6. 2014), UTONUTÍ - Topil se mi pes a nikdo s tím nic nechtěl dělat. Nemohla jsem mu ani pomoci.

(15.6. 2014), MATURITA 2 - Zdálo se mi, že jsme museli ještě udělat čtvrtou část maturity, abychom odmaturovali. Jednalo se o shrnutí všech částí. Nejchytřejší studentka od nás to nestihla splnit a proto neprošla. Já jsem si zase zapomněla podklady pro zkouškua musela jsem běžet domů a zase zpátky, abych zkoušku stihla splnit. Bohužel jsem to nestihla.

(19.6. 2014), NEMOCNÝ BRÁŠKA - Můj bráška byl nemocný. Měl nějaký divný mor nebo co. Nešlo ho vyléčit a jedinou možností jak mohl přežít bylo neustále mu měnit krev.

(30.6. 2014), NEMOCNÝ PES - Měla jsem nemocného psa. Jen ležel a ani se nehýbal. A můj otec ho nechtěl zachránit. Řekl mi, že nebude utrácet za blbou léčbu blbého psa. No prostě děs.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 1. září 2014 v 20:41 | Reagovat

Páni, ty más ale velmi zajímavé sny. Pamatuji si, i když ne úplně přesně, jak se mi zdálo, že se na Zemi objevila nějaká katastrofa, já usnula u počítače a když jsem se probudila, kolem mě byly rozbořené zdi.

Byla jsem tehdy u babičky a když jsem popošla o trochu dál, byl tam brácha, teta, babička a tuším, že i její kamarádka a objímali se. Připadalo mi, že ani neví, že tam jsem a cítila jsem se hrozně osaměle.

A ještě něco. Nebe bylo oranžové. Na první pohled bylo bezvětří, ale po nebi letěl nějaký igelitový sáček. Nevěděla jsem, co se tam stalo, protože jsem to z nějakého důvodu prospala. Bylo navíc zajímavé, že rozpadlé zdi byly zejména kolem mě.

Byl to hrozně živý sen.

2 Tulačka Tulačka | E-mail | Web | 4. září 2014 v 12:17 | Reagovat

[1]: To je velmi bláznivý sen. mě se většinou nepoštěstí mít tak dlouhé a rozepsatelné sny. A většinou jsou tak zmatečně, že je nedokážu ani pořádně popsat. Hodně často se mi stává, že někde stojím něco se děje a pak se najednou objevím někde jinde a děje se zase něco jiného :D

Ale noční můry patří mezi mé nejkratší sny. Obvykle tam ani nemám co bych popisovala :-/

3 moresby moresby | Web | 17. června 2015 v 18:48 | Reagovat

Афтар маладец, 8-O

4 muddler muddler | Web | 18. června 2015 v 16:40 | Reagovat

nebankovní půjčky bez zástavy :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by