Filmy, které musím vidět

27. srpna 2014 v 14:25 | Tulačka |  Archiv
Možná se ptáte, co za blbinu si to zase vymyslela? No, ale já si musím sepsat takový menší seznam podle nějž se budu řídit. Je spousta filmů co jsem neviděla a chtěla bych je vidět děsně moc. Chci si tady sepsat seznam filmů na které jsem jaksi zapomněla nebo které se chystají do kin. A proč vlastně? No, znáte to. Člověk je tvor velmi zapomnětlivý a taky rád spoustu věcí odkládá. Například já si už dlouhou dobu plánuji zkouknout film Pí a jeho život. No a pořád nic. Jak je to dlouho co ho vydali? No a na seznamu bude určitě ještě spousta dalších filmů. A nejeden z nich prošel filmovým plátnem kin. Docela mě mrzí, že jsem nezašla na premiéru do kina. Ale kdo by chtěl za to pořád utrácet? Kino je velmi drahá záležitost. A navíc já tam nikdy nejdu bez jídla...

Pí a jeho život
Je to už dlouhá doba co tento film šel do kin. Myslím, že to bylo nějak v roce 2012. Docela dlouhá doba. To jsem ještě ani nebyla plnoletá. Hodně jsem si plánovala, že na něj půjdu do kina s jednou kamarádkou se kterou jsem si tehdy dost rozuměla. A taky jsem si i plánovala, že si přečtu knížku od Yanna Martela, abych měla tenhle film s čím srovnávat. Fascinoval mě příběh indického chlapce, který byl vychováván v zoo, kterou vlastnil jeho otec. Možná je až trochu absurdní, že jako jeden z mála přežil katastrofu na moři a k tomu všemu se ještě dostal do člunu. Nu co... zázraky se dějí. A já se těším až si najdu čas a tuhle potvůrku si stáhnu a zkouknu ji. Doufám, že na film nebudu jako vždy koukat sama. Když mám koukat na něco sama nedokážu se k tomu přinutit. Ale bohužel, většina mých kamarádů spíš ocení koukání na horor než dobrodružné drama.

Walter Mitty a jeho tajný život
Tak ani na tenhle film jsem nestihla doběhnout do kina. Ale přiznám se, tenhle jsem už jednou viděla. A vážně za to stál. Walter Mitty je, nebo spíš byl, stejným snílkem jako jsem já. Ale já mu závidím to, že s tím nakonec dokázal něco udělat. Proměnil své sny v realitu. Ben Stiller byl vynikající v hlavní roli. Častěji ho ve filmech vídám spíše jako komediálního herce a možná z toho důvodu některé scény měli opravdu legrační vyznění. Nevím proč, ale obyčejný začátek filmu mě také uchvátil. Scénárista zřejmě opravdu věděl co ve filmu přesně chce a co ne. Bylo to dokonalé. Možná na to někdy v budoucnu napíši i dost květnatou recenzi. Ale kdo ví. Je to dost starý film, takže recenzí vyšlo dost, ne?

Vlk z Wall Street
Leonardo DiCaprio je můj velmi oblíbený herec. Ale přísahám, že jsem si nikdy nevšimla toho, že má ručičky jako tyčinko a tělo obyčejné a bez svalů. Asi by to nebyl můj typ. Vlastně ani už nevím o čem tenhle film je. Jistě vím jen to, že v něm hraje ta děsně krásná a rozkošná herečka. Film už stažený v počítači mám, ale nemohu se přemoci k tomu abych ho shlédla. Hlavním důvodem je to, že není v příliš vysoké kvalitě. Ale co jsem tak projížděla internet tak jsem už kvalitnější tehdy nenašla. Nebo alespoň kvalitnější s českými titulky. Nesnáším totiž předabované filmy do češtiny. Raději si přečtu titulky a zapřemýšlím trochu nad angličtinou než poslouchat český dabing a sledovat to jak pusinky herců jedou jiným směrem než ty naše.
Nickyho rodina
Vím, že není moc Čechů co miluje české filmy, ale já k nim nepatřím. Sice nejsem fanynka Babovřesek a jiných nepovedených hloupostí. My máme sice velmi specifický humor, ale málo každý scénárista ho umí ve filmu správně použít. Povedlo se to například ve filmu Vrchní prchni, Slunce seno nebo v Bobulích. Mezi mé oblíbené například patří Rebelové. Ano, vím, že to už není komedie, ale byl to báječný muzikál, no ne? No, ale Nickyho rodinu je o něčem úplně jiném, takže bych se měla vrátit zpět k tématu.
Historické, životopisné, píše se u filmu na csfd. Kdo ví, co od filmu očekávám, ale snad to bude stát za to. Jako správný pisálek totiž toužím po nových a nových informacích a ty by mohl obsahovat i tento film. Jen doufám, že z toho nebudu stejně zklamaná jako z Anny Kareniny.

Osmdesát dopisů
Nevěděla jsem zda-li mám tenhle film taky zařadit do seznamu toho co bych chtěla stoprocentně vidět. Nakonec jsem si však nemohla pomoci a hodila jsem ho sem. Myslím, že tenhle film je historický a zaměřený na život v bývalém Československu. Ale už si nejsem moc jistá. Je to snad dva, tři roky zpátky co jsem pročítala recenze a koukala na trailer. Mám dojem, že to bylo o chlapci s maminkou, kteří se snažili kvůli něčemu dostat do Velké Británie. Kdo ví jestli se jim to podaří. No, já s určitostí ale vím, že se to někdy dozvím. Pokud si film stáhnu a donutím se na něj podívat. Snad přemluvím i rodinu aby se na to šli koukat i se mnou. Kamarádi moc takovéhle filmy nemusí.

Intimní past
Miluji thrillery. Když jsou správně natočené tak jsou pro mě tolik realistické a uskutečnitelné. Kdysi jsem se zamilovala do thrilleru z letadla. Jmenoval se Noční let. Hraje v něm můj nejoblíbenější herec. Zlé role mu vážně sluší. Thriller byl tak skvěle proveden, že většina děje, která se odehrávala v letadle byla geniálně natočená. Doufám, že Intimní past bude stejně dokonalá jako tento film. Ale na tenhle si vážně přeji nekoukat už sama. Jsem velmi velký srabíček, takže bych to asi neunesla. Filmy na psychiku jsou prostě nejlepší. Já nepotřebuji žádné krváky abych se bála. Teď upřímně, u krvavých filmů se fakt bojím. Asi bych už žádné takové ani nezvládla.

Hugo a jeho velký objev
Tak tenhle film bude určitě můj oblíbený. Stejně jako Petr Pan. V obou dvou filmech dostal hlavní roli děsně rozkošný herec, který stojí za pohled. A nejdůležitější u herců jsou ty oči. Ty krásná modrá kukadla vyplašené laňky. Další věcí je pohádkové dějství. Hezká jednoduchost a záhadnost děje je taky dostačující. Film si rozhodně zkouknu pro uklidnění když se mi nebude chtít moc přemýšlet. Avšak, jako správný hezký film, byl i tenhle udělaný podle knižní předlohy. Nejdřív bych měla znovu zvážit její přečtení než se vrhnu na film. Kdo by si chtěl zkazit dojem z knihy tím, že uvidí film a postavy dostanou následně stejné vzezření jako v něm a nebudou odpovídat vaší fantazii. A z chlapce nám určitě vyroste pěkný mladík. Snad z něj nebude další proutník jako z většiny hezounů.

Vrtěti ženou
Další historický fenomén, nebo alespoň pro mě, na který jsem se tolik těšila. Avšak jsem na premiéru opět nezavítala. Je těžké sehnat si filmového partnera, který by měl dost financí na to, aby se mnou mohl pravidelně chodit a okukovat plátno. Od tohohle filmu už vím co čekat. Těžko říct zda je to jen historický román. Dá se i říct, že se jedná o komedii. Ale kdo to kdy viděl... historickou komedii? Těžko uvěřit. Tentokrát asi dám přednost tomu když ho zkouknu sama než s někým. Koukat na to asi s rodiči nebude nejlepší nápad. Stejně jako nebude nejlepší nápad vyzkoušet některé věcičky z filmu doma. No, ale teď upřímně... já na takovéhle věci nikdy moc nebyla. Ale film si určitě užiji!


The Words
Naprosto okouzlující film o tom, když vám někdo ukradne příběh. Ale jaké to vlastně je, když najdete něco geniálního co je zapotřebí zveřejnit? Možná to byl jen omyl, ale přece jen proč se o kouzlo slova nepodělit? A s takovýmhle komplikovaným dilematem se potýkal Rory. Nakonec neodolal a musel knihu zveřejnit. Co se však stane potom co Roryho vyhledá skutečný autor toho úchvatného příběhu a povypráví mu co vše za jeho dějstvím stojí. Na čem to vše bylo postavené?
Doporučuji na sto procent. Už po shlédnutí pár trailerů a přečtení několik-set recenzí jsem se rozhodla, že tenhle film patří mezi ty, které musím na sto procent vidět. Miluji filmy o knihách. Možná to bude tím, že mám vystudovaný obor knihovnice. Možná ne. The Words mi vzdáleně připomíná Indigové srdce nebo Zlodějku knih. Hlavním tématem je v obou případech kniha. Musím si ten film jít teď hned stáhnout...

7 hříchů
Další český film na mém seznamu. Jen doufám, že nepatří mezi ty filmy do kterých je nacpáno hodně peněz jen do traileru a upoutávek. Byla bych velmi nerada, kdyby pro mě tento film byl zklamáním. Kdysi jsem zahlédla i úryvek v televizi, ale to jsem byla v polospánku a moc jsem jej nedokázala vnímat. Myslím, že jsem viděla jenom deset minut ze začátku a potom následovala dlouhá hibernace. Film by měl být natočený podle skutečné události. Snad nebude tak zamotaný a zapeklitý jak jej popisují na csfd.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Vlastně tímhle filmem jsem silně nadšená. Miluji pohádku o Jeníčkovi a Mařence. Pohádku o tom jak to dvě malé děti dokážou nějaké odporné a zlé potvoře natřít. No a o tom je zřejmě i celý film. Moderně přepracovaný, akční a zdá se i vtipný. Nebo to alespoň vyplývá ze dvou trailerů co jsem nedávno stihla zkouknout. Ještě teď pracuji na tom, aby se mi film co nejrychleji stáhl. Očekávám akční a hlavně vtipný horor. A abych byla upřímná, vtipných hororů se nebojím. Ty stojí za shlédnutí. Snad mě nebudou v noci chodit strašit čarodějnice. Jak absurdní, že?

Maniak
Tak... na tohle se už vážně sama koukat nehodlám. Tentokrát po stažení ochotně pozvu domů kamarády, abych se na to mohla koukat s nimi. Nemohu si pomoci, ale když se na to koukám s mými dvěma komedianty tak se u toho více nasměji a pobavím. Ne jako když se na to dívám sama a šokem se mi protáčí panenky. Film má být o moderním Jacku Rozparovači a měl by to být psychologický thriller. Ale jak se tak koukám na trailery a fotky z filmu, tak začínám mít taky pocit, že se jedná o pořádný krutopřísně krvavý horor.

Hostitel
Mám takový zvláštní pocit, že byla i knížka. Snad jsem si jí i chtěla koupit. Takže pokud skutečně existuje nejdřív si jí vyhledám a svým "znaleckým" pohledem si jí pročtu. A teď zpátky k filmu. Myslím, že se jedná o jakousi invazi na zemi a všude jsou mimozemšťané. Ale ne takový jaký by si člověk pod názvem mimozemšťan představil. Jsou to takové zvláštní neviditelní průhledňoučcí duchové, kteří dokáží využívat lidské tělo a žít dál běžné lidské život aniž by na to někdo přišel. No, ale tohle není žádné šílené sci-fi kde lidi a mimozemšťané létají v kulatých vesmírných lodí. Tohle je klasická love-story pro poplakání.

Mocný vládce Oz
Že by další remake pohádky? A znovu filmový? Přiznejme si, že je to poslední dobou velmi oblíbená tématika? Hlavně u Sněhurky si rádi filmový režiséři pohrávají. Ale stojí to opravdu za to? Takhle předělávat pohádky a ničit tak dětské idey? No, přiznejme si že stojí. Novodobé efekty jsou daleko lepší než ty z předchozích let. Tvůrci si s tím tak mohou pořádně pohrát a snažit se ze svých počítačů vyždímat co nejvíc. Pro skvěle vymyšlený scénář a dobře provedené efekty stačí už jen vybrat hvězdné obsazení, aby se to mohlo dotáhnout do konce. A nebo najít extrémně nadané herce, kteří by to zvládli mistrně zahrát, že? No, uvidíme zda se to povedlo u téhle pohádky. Hodnocení na csfd.cz bohužel zatím říká, že moc ne. Kdo ví, jestli to dokážu shlédnout až do konce. Pro jistotu bych si tenhle film měla nechat až na konec.

Jack a obři
Oh ano. Jack a obři. Další luxusnější předělávka jedné moc povedené pohádky. A hádejte kdo v ní hraje? Ten rozkošný klučina z X-mena z první třídy. Ten malý hezounký vědátor s naprosto nehezkýma obříma nohama. Kdysi jsem mu i říkala opička. Nevím proč ale z fotek v galerii se mi zdá, že se do téhle role naprosto šikne. Jeho modré oči a hezounký obličej... jakoby naprosto odpovídal farmářskému synkovi. Nebo snad ne? No ale přiznejme si, že ošklivé herce si na plátno málokdy pouští, i kdyby měli sebevětší talent. No a jako vždycky se i na tuto pohádku těším. Jen doufám že příliš mnoho scén ve filmu není věnováno bitvám mezi obry a lidmi. Nemám ráda scény s boji.

Žena v kleci
Že by opět film podle knižní předlohy? No tak to si tleskám. Ráda si knížku přečtu i když se jedná o detektivku s mysteriózní zápletkou. I mě samotnou by zajímalo jak tento kdysi odložený případ bude pokračovat. Co se stalo s kdysi populární političkou před pěti lety a kam zmizela. Snad není doopravdy mrtvá? Dánský film jsem na seznamu NUTNĚ POTŘEBUJI VIDĚT filmů snad ještě nikdy neměla. A snad nebude tenhle film zklamáním. Potom by se další dánský film na mém seznamu už objevit vážně nemusel. No co, nebudu raději tak rychle Dány odsuzovat, ne?

Gravitace
Chtěla bych vidět. A to hlavně kvůli filmovým efektům. No a to je hlavní důvod proč bych to tak moc chtěla vidět ve 3D. Bohužel toho se už asi nikdy nedočkám. V pár recenzích jsem četla, že film není o příběhu ani o hezky šťavnatých a duchaplných dialozích, ale spíše je to drama z prostředí vesmíru. Kdo ví, jestli mě dokáže nulové dějství uchvátit tolik jako většinu populace v ČR. Ale nesmím být tolik skeptická, že?

Hunger games: Vražedná pomsta
No, musím se pochlubit, že ani první díl nemám dokoukaný. Měla jsem ho rozkoukaný a byla jsem z něj naprosto nadšená. Pak jsem jej musela vypnout a slíbit kámošům, že ho dokoukáme jen spolu. Už je to tři-čtyři týdny a furt jsem to ještě s nimi nedokoukala. Asi neodolám a sama si to stáhnu na pc, abych to mohla dokoukat. Doufám, že druhý díl bude o bezútěšné lásce našich dvou hlavních hrdinech. Protože jenom ta překrásná naivně kvetoucí láska mě přiměla na film dívat s neutuchajícím nadšením. Doufám, že oba se dožijí šťastného konce prvního dílu a že jejich vztah se bude nadále vyvíjet v dalším díle, kde se i více dopodrobna rozebere politické hašteření v hlavním městě.

Já, Frankenstein
Zdá se mi to nebo vážně Frankensteinovo monstrum není vůbec Frankensteinské? Je až moc lidské. Ale tvůrci tohohle filmu si to zřejmě museli nějak upravit, aby se dalo na co dívat. Ale já osobně bych dala přednost tomu obřímu, sešitému a malátnému obrovi než nějakému obyčejnému a děsně rychlému človíčkovi. Na něčem museli tvůrci svůj film však postavit a tím je zřejmě neporazitelnost tohoto tvora. Nebo snad člověka? Kdo ví. Třeba jsem zase zbytečně moc kritická. Ale v jednom si nemohu pomoci. Tenhle film mi až příliš připomíná propadák Underworld. Snad to nebude ze stejného pera. To bych si tenhle film asi ze seznamu v mžiku vyškrtla.

Angelika
Nevím ani co od tohohle filmu mám očekávat. Jsem velký příznivce Angeliky a naprosto jsem si její starší verzi na televizních obrazovkách zamilovala. Líbili se mi její medové vlasy, rozkošný obličejík a hubeňounké nožičky. Stejně jako tehdejší hrabě stál i před svou zmíněnou "ošklivost" za pohled. V nové předělávce se mi to moc nepozdává. Angelika už není tak rozkošná a svůdná a její manžel vypadá jak stará použitá herka. Nejde tak ani o ošklivost jako spíš o věk. Jestli je jen o dvanáct let starší od Angeliky tak proč vypadá na padesát? Film mám stažený a dřív nebo později si s maminkou uděláme dámský večer. Takže film co nejdříve poběží na naší obrazovce. Prosím, nezklam mě!

Kráska zvíře
Tak tohle už opravdu vidět musím. Beuty and the Beast patří mezi mé nejmilejší Disney pohádky. Mám kazetu, DVD a dokonce i audio záznam o téhle pohádce. Vážně jí miluji a podle traileru si určitě i zamiluji tenhle film. Doufám jen, že zvíře bude vypadat dostatečně děsivě jako tomu bylo i v animáku a naší české podobné verzi. Nemohu se dočkat až se na ten film podívám. Už aby se mi dostáhl Jeníček a Mařenka a já mohla začít v hledání HD verze. Jen mě zajímá co jsou ty malé potvůrky s těmi korálkovitými kukadly. Ale myslím si, že být na místě Belly, hlavní hrdinky, tak bych se asi do takovéhleho netvora zamilovat nedokázala. I kdyby byl sebe hodnější.

Vampire Academy
Myslím, že byla také kniha. Nevím jestli bych se měla těšit. Možná to bude stejný flák jako Stmívání. U toho jsem se taky moc nepobavila. Ale film Stmívání byl zaměřen hlavně na diváky, kteří milují lásku a zapeklité vztahové problémy. Je to takový jednoduší film na zabití času. Ale kdo ví. Já viděla jen první díl. A taky první díl jen četla. Ale třeba tohle bude výjimka. Možná tu bude hezky opepřený a zapeklitý děj, který se sotva vejde na plátno. No to víte, jsem velmi nároční divák. Pokud tedy nemluvíme o pohádkách. Ty náročné být nemusí. Co jsem četla ze shrnutí děje tak mi to přijde už tak celkem komplikované. Tak snad to bude OK. Možná z toho měli udělat spíš seriál než film. Jako tak učinili z upířích deníků. Zdá se mi to, nebo jsou upíři teď velmi oblíbeným tématem? A co vlkodlaci? Ti jsou poslední dobou dost diskriminováni!

Amazing Spider-Man 2
Mmm... Konečně něco co přesně pasuje do mého gusta. Nechápu proč to má tak nízké hodnocení na csfd. Přitom kam se na to hrabe předchozí verze s panem vážným. Tohle je daleko lepší a vtipnější. Jsem z toho nadšená a vážně si pískám jen při tom, že budou vydávat i třetí díl. Opravdu se těším až se na to mrknu. I herec mi přijde o něco hezčí než ten předchozí. Sice má nos jako bambulku ale nevadí. Pokud se nepletu tak podle Marvel edice se koná o jednu z mnoha verzí spider-mana, kterou vydávali jako komix. A že těch verzí ještě je. Myslím, že tahle bude z jedněch více oblíbených, protože co je lepšího než vážný spider-man? Vtipný komediant, který se umí se svými problémy daleko lépe poprat!

Divergence
Další film, který prostě musím děsně moc vidět. Z toho co jsem vykoukala z trailerů tak se zase film odehrává v budoucnosti. Lidi se tu dělí podle pěti vlastností. Ale co se stane když člověk nezapadá do žádné z nich? Je výjimečný a všech pět vlastností je u něj ryzích? Ten člověk je pro celý systém nebezpečí. Musí být rychle zneškodněn. A proto mladičká dívenka musí rychle utéct a najít někde bezpečný úkryt před celým systémem. Snad se jí to povede dřív než bude zlikvidována. Takže drahej Jeníčku a Mařenko, už se sakra stáhněte ať za vás mohu rychle nacpat další film!

Očista: Anarchie
Na tenhle film se vážně těším. Snad už bude někde ke stažení protože se jedná o takovou menší novinku. Trailer mě také naprosto uchvátil. Snad proto, že jsem příznivcem takové menší anarchie a apokalypsy. Ale jak by mi vlastně bylo kdyby se jeden den v roce staly všechny zločiny legální? Nejhorší na tom je, že vám nikdo nepomůže. Tady každý bojuje sám za sebe. A to co si v tu noc ukořistí tak je jeho. Jde tu ale hlavně o hromadnou čistku. Lidí už je mnoho, tak proč to o pár tisíc neskrouhnout? Ale podle všeho se už jedná o druhý díl. Takže nejdříve si budu muset najít první a rychle ho shlédnout.

Běž, chlapče, běž
No a mám tu znovu jeden válečný film. Tentokrát je hlavním hrdinou malý asi desetiletý židovský chlapec, který uteče z jednoho německého ghetta a ukrývá se společně s dalšími dětmi v lese. Snaží se přežít do konce války a to hlavně tím, že spí v korunách stromů a živením se tím co najdou či uloví v lesíku. Hlad a zoufalství ale chlapce přivede zpátky do měst kde je nucen změnit si své jméno a stát se jedním z davu. Spousta lidí se mu snaží pomoci, ale je tu i spousta takových, kteří jej naprosto s klidem dokáží zradit. Přežije chlapec ve světě kde není místa pro dětskost a pomalé dospívání? Opět mi je líto, že jsem nestihla zaběhnout na premiéru. K tomuhle filmu jsem měla velmi vysoké očekávání a vážně jsem se na něj těšila. Stejně jako na zlodějku knih, ale i ta mě dokázal pořádně zklamat. Ale kdo ví, jestli kniha zlodějka knih nebyla tisíckrát lepší než film. Vždy to tak bývá, ne?

Lucy
Není to dlouho co jsem na tenhle film viděla v kině upoutávku. A to zrovna když jsem byla na mém oblíbeném filmu, který nese název Úsvit planety opic. Ano, jsem velkým fanouškem opičkovských filmů... Ale tady jde tentokrát o Lucy. Jedná se o ženu,která se zamiluje do jednoho z mnoha dalších grázlů se kterými vždy skončí. Avšak tenhle je mnohem horší. Zaplete jí do obchodu s drogami. No a tím vlastně vznikne příběh. Díky jedné extrémně silné droze, kterou jí zašijí do břicha a kterou má propašovat někam do Evropy. Tahle droga se začne rychle vstřebávat do jejího těla a začne její tělo měnit v naprosto nebezpečný a vraždící stroj. Její mozek začíná daleko lépe fungovat až skoro na 100%. A tady se dostáváme k tomu nesmyslu. Lidi využívají přece mozek na 100% jen ne najednou. Používáme všechny části svého mozku. Takže tohle je tak trochu velké sci-fi a fantasy v jednom, ne?

Labyrint: Útěk
Kdy bude mnou dlouho očekávaná premiéra? Stihnu doběhnout do kina? Film opět knihy, ale tentokrát mě zaujmul krátký souhrn děje než spíš trailer. Tady zřejmě moc peněz neždímali do upoutávek. Možná proto bude film stát víc za to. Tentokrát se podíváme na mladíka, kterého transportuje pozemní výtah na louku mezi další mladíky jeho věku. Nikdo z nich si nic nepamatuje a tak si tu časem vybudovali vlastní komunitu a nerušeně si na ní žijí. Každý den mají možnost k útěku tím, že se otevírají dveře do obřího labyrintu, kterým mohou prchnout. Ale je tu jeden problém... Se západem slunce se dveře zavírají a různé nástrahy číhající zde se snaží návštěvníky zneškodnit. Ještě nikdo se nikdy nevrátil. Bude Thomas vyjímkou? Dokáže najít konec jejich utrpení a dovede je ven? No a to se snad dozvíme v tomhle filmu, ne?

Dřív než půjdu spát
Christine pokaždé když jde spát zapomene všechny události z předcházejícího dne. Každým novým dnem žije poprvé a naposledy. Neví kým je a jaký je její úděl na tomhle světě. No a proto je tu její manžel Ben, který jí vždy převypráví veškerý její život a snaží se o ní starat. A taky proto je tu její psycholog Nash, který jí poradil ať si natáčí video deník a snaží se tak vzpomenout na události, které předcházeli nehodě. V Christine začíná bublat podezření a přestává komukoliv věřit. V čem je zakopaný pes a kdo by jí chtěl způsobit amnesii? Co se sakra stalo? Kdo ví jestli bude film takový fenomén jako se zatím tváří.


Dárce
No a jsme na konci mého seznamu. Na tenhle film se moc těším. Ze všeho nejvíc protože se mi líbil barevný námět. Začít celý film v odstínech šedi je dokonalé a postupem času odhalovat veškeré barvičky a skryté taje světa. Proč se vedení snaží za každou cenu aby všichni měli všeho stejně? Stejné rodiny, domy, oblečení a stejné vzdělání? Možná ale díky tomu lidé žijí v harmonii. Ale tahle harmonie je jen faleš, jak brzy zjistí Jonas. Přestane chodit pro injekce, které se mu snaží tenhle pocit vnutit a snaží se pochopit proč tomu tak je. Proč mají lidi zakázáno mít moc rozhodovat nad vlastním životem a žít bez emocí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 1. září 2014 v 16:38 | Reagovat

Vlk z Wall street,.. ale tak proč by ne, možná bych se na to i podívala, kdyby se naskytla příležitost. :-)

Těch Osmdesát dopisů zní dobře. Viděla jsi film Colette?

Ten česky film 7 hříchů by nemusel být špatný. Jeníčka a Mařenku taky mám na svém seznamu, ještě bych ráda viděla ten druhý horrorový snímek podle pohádky, ale nevzpomenu si, jak se jmenoval,..

Hunger games bych tak ráda viděla. Knížky už mám přečtené, takže k tomu, abych viděla film, mi nic nebrání. Kdežto Divergence,.. knížku jsem si stáhla a tablet, takže až ji dočtu, na seznam pridám i film. :-)

Film Lucy mě zaujal na plakátech, které byly u kina a chtěla jsem na něj jít,.. nemusím ani říkat, že jsem to nestihla a nějak na to pozapomněla,..

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 14. září 2014 v 13:01 | Reagovat

Pí a jeho život jsem zatím neviděla, ale mám půjčenou knihu, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit.^^
5ekla bych, že na svém seznamu mám minimálně půlku z filmů, které tu máš vypsané, ale taktéž se k jejich shlédnutí nějak nemohu dokopat, místo toho koukám teš spíš víc na anime nebo čtu knihy.
Na The Words jsem narazila asi rok zpátky a už bych byla a ten film zapomněla nebýt tvého článku, takže moc díky.^^ A maniak vypadá hodně zajímavě, ale jak se znám, tak dokud někoho nepřemluvím ,aby na to koukal se mnu, tak tohle neshlédnu, protože bych jinak tři čtvrtiny filmu strávila s hlavou pod dekou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by