Září 2014

Manga, Nishiki-kun no Nasugamama

15. září 2014 v 15:38 | Tulačka |  Archiv
Já vím, uběhla ani ne chvíle a už jsem se na svůj blog vytasila s další recenzí. Tentokrát se však jedná o krátkou pětidílnou mangu, která mě velmi zaujala. Líbilo se mi zpracování a námět na děj. Ano, já vím... ve všech shoujo mangách bývá děj velmi podobný. Ale přesto má tahle manga v mém srdci místo. Já tyhle naivní hloupůstky velmi zbožňuji. Takže je možné, že se tady objeví více recenzí téhož rázu.


Aktuálně 10/2014

14. září 2014 v 12:39 | Tulačka |  Archiv
Už delší dobu se snažím vymyslet nějaký logo ke článkům. Vím, moc se mi to nedaří, ale proč to nezkoušet dál, že? Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila sazi z Cesty do Fantazie. Mimochodem, to je moc hezké anime na které by se měl každý kouknout! To mě tak napadlo, je předabovaných více anime nebo jenom Full Metal Alchemist a Cesta do Fantazie? Protože podle mě by to byla vážně škoda, kdyby ne. Ale spousta lidí má asi i opačný názor, že?
Jo a koho by zajímalo z čeho jsem tohle malé článkové logo vyrobila tak je to jen jednoduché spojení dvou obrázku. Z toho první byl poznámkový bloček a druhý ta rozkošná saze s uhlím v ručičkách. No řekněte, není vážně sladká? Byly to vážně mé nejoblíbenější postavy v anime Cesta do Fantazie. Kdo viděl, musí uznat za vhodné, že jsou vážně rozkošné, vtipňoučké a velmi originální. Jen škoda, že nemluvily. No a samozřejmě tu je i druhý nápad, ale ten uvidíte při rozkliknutí celého článku. Tentokrát jsem spojila dva obrázky. A to opět část takového hezkého bločku a a překrásné krajiny (dá se to tak vůbec nazvat? :O). Nepatřím sice mezi statné grafičky, ale sem tam se mi, přece jen, něco povede (zdá se mi to, nebo si zase přehnaně lichotím?).


Anime, Ao Haru Ride

13. září 2014 v 14:05 | Tulačka |  Archiv
Hm, poslední dobou se ozývám celkem často. Možná to bude i tím, že se snažím svou hordu času vložit do něčeho jiného než jsou jen počítačové hry. Poslední dobou jsem s hrami zabíjela až příliš mnoho času. A jak je vidno, tak totéž dělalo i anime (smích). No a i filmy, které jsem si postahovala. Bohužel z málokterého filmu jsem měla takový zážitek, že bych se s ním s vámi chtěla podělit. Ale tohle anime už vážně vidět musíte.
Možná se článek bude pozdávat trochu kratší, ale to bude možná jen tím, že je to má první recenze na anime, takže zatím ještě nevím o čem pořádně psát a za jaké nitky zatahat, abych to dovedla k dokonalosti. Snad vás i tak dokážu na tohle anime navnadit.
No a snad vám časem přinesu další recenzi či kapitolu povídky. Ať můj blog neumře hlady (smích).
Více, o tomhle anime, najdete v celým článku.
Na obrázku je jedna z hlavních postav: Kou (zdroj)

4. Kapitola

11. září 2014 v 22:33 | Tulačka |  Archiv
NÁZEV: Šest pravidel jak přežít
ŽÁNR: Fantasy, násilí (18+), dramatické, postapokalyptické
DOBA: Blízká budoucnost


Snění 4

8. září 2014 v 21:50 | Tulačka |  Sním
Vlastně už je to dlouho co jsem nenapsala žádné své bláznivé sny. No ale nakonec jsem přece jen nějaké shromáždila. Sic to trvalo trochu déle než jsem očekávala, ale jsou tu. Minulou se mi dokonce taky zdál jeden zajímavý sen. Bohužel při probuzení se mi ho moc nechtělo zapisovat a naivně jsem si myslela, že bych si mohla přečíst pár kapitol z Harryho Pottera a pak to zapsat (ano, čtu konečně HP). No bohužel sen mi uletěl oknem reality a já na něj úplně zapomněla.
Zdálo se mi víc nočních můr než fantastických snů. No a kupodivu docela dost i pobízejí k rozepisování. Bohužel jsem si některé znovu nestihla zapsat. A další kupodivu je, že jeden z nich se mi podle mě zdál už i víckrát. Stává se Vám to taky někdy? Určitě je to běžná záležitost. Na mozek působí stejné okolní vlivy a tak si vybaví ten samý sen a snaží se Vám ho znovu promítnout do mozku. A pak máte pocit snového deja vú. Nebo alespoň já ho mívám. I když nikdy si nejsem na sto procent jistá, jestli to tak je. Tyhle sny jsou tentokrát za dva měsíce.

1. Kapitola

5. září 2014 v 13:36 | Tulačka |  Archiv
Doba: Současnost, středověké fantasy
Žánr: Romantika, Násilí (18+), Fantasy
Tulačka miluje saze!Design by