Aktuálně 10/2014

14. září 2014 v 12:39 | Tulačka |  Archiv
Už delší dobu se snažím vymyslet nějaký logo ke článkům. Vím, moc se mi to nedaří, ale proč to nezkoušet dál, že? Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila sazi z Cesty do Fantazie. Mimochodem, to je moc hezké anime na které by se měl každý kouknout! To mě tak napadlo, je předabovaných více anime nebo jenom Full Metal Alchemist a Cesta do Fantazie? Protože podle mě by to byla vážně škoda, kdyby ne. Ale spousta lidí má asi i opačný názor, že?
Jo a koho by zajímalo z čeho jsem tohle malé článkové logo vyrobila tak je to jen jednoduché spojení dvou obrázku. Z toho první byl poznámkový bloček a druhý ta rozkošná saze s uhlím v ručičkách. No řekněte, není vážně sladká? Byly to vážně mé nejoblíbenější postavy v anime Cesta do Fantazie. Kdo viděl, musí uznat za vhodné, že jsou vážně rozkošné, vtipňoučké a velmi originální. Jen škoda, že nemluvily. No a samozřejmě tu je i druhý nápad, ale ten uvidíte při rozkliknutí celého článku. Tentokrát jsem spojila dva obrázky. A to opět část takového hezkého bločku a a překrásné krajiny (dá se to tak vůbec nazvat? :O). Nepatřím sice mezi statné grafičky, ale sem tam se mi, přece jen, něco povede (zdá se mi to, nebo si zase přehnaně lichotím?).


No a teď k hlavnímu bodu tohoto článku. A tím je mé typické vylívání srdéčka. Poslední dobou si ze svého povídkového a článkařského blogu dělám hlavně deníček, co?

Ze všeho nejvíce mi poslední dobou svírá strach test z autoškoly. Vlastně jsem měla začít dělat testy na řidičák už asi před dvěma týdny, ale náš pan instruktor je v Boleslavi nový a nevěděl, že se má na úřadu ke zkouškám objednávat. Takže se to odložilo. Já jsem se radovala, protože jsem měla více času na zkoušení, testování a šrotění. Ale dopadlo to samozřejmě jinak než jsem si představovala. Měla jsem najednou pocit, že času je dost a že jsem superman, co dokáže stihnout naprosto všechno. Takže to byla samá kafíčka, akcičky a blbůstky a učení žádné. No prostě klasická nezodpovědnost malého dítěte. Asi začínám lenošit. Kdysi bych si tohle nikdy nedovolila. No a teď jsou zkoušky na spadnutí, čekají mě zítra (Ááááá!) a já to pořád neumím. Náš instruktor říkal, že když dokážu dát dvacet testů po sobě tak, že ze všech prospěji, tak by neměl být žádný problém. Jenomže co když jen z těch dvaceti dokážu dát jen jeden? Není to tak trochu průšvih? A ještě k tomu všemu jim zkazím sto procentní úspěšnost, a to přece nechci, když mi to instruktor furt podsunuje. Vážně si myslí, že to nezvládnu nebo to jen takhle říká všem? :O
No a teď místo toho abych se na zítřek řádně připravovala, si svůj stres vypisuji zase tady. Asi je se mnou něco vážně v nepořádku, co?

Další věcí, co jsem chtěla jen tak mimochodem zmínit, je to, že jsem poslední dobou méně a méně vypsaná. Asi začínám zase chytat pisatelskou kaňku, nebo snad slinu? Takže tenhle měsíc bude asi víc článku než normálně. A kdo ví, třeba se ke konci roku konečně vypracuji k lepšímu výkonu než minule!

Taky bych chtěla poděkovat těm, kteří se mě pokoušejí upozorňovat na chyby v čárkách a taky na chyby v gramatice. Máte u mě jedno velké plus! A teď si vážně nevymýšlím. Jako spravný pisálek se snažím psát co nejlépe to jde, ale ty čárky mi tam pořád ujíždí. Buď jich tam mám moc, nebo tam zase naopak nemám žádné. Už jsem začala i pracovat na tom, že si vyhledám nějakého češtinářsky zkušeného betareadera, kterému budu za jeho opravu i, radši, platit. Už dlouho jsem nad tím uvažovala a asi je to pro mě jediná možnost. Doučování z češtiny mi zřejmě už nepomáhá (smích). No a hlavně jsem šla na literární školu a tam mě i přes všechny tyhle chybky přijali. Samozřejmě jsem jim musela i slíbit, že se vynasnažím ze všech sil. To víte, dyslektici to mají sice těžší, ale to jim nebrání v tom, aby se i nadále vzdělávali, ne?
Vynasnažím se pro to, abych byla lepší!!!

A co je posledním bodem na který jsem si prostě musela postěžovat? Už se s tím potýkám delší dobu. Dokonce i na VŠ na přijímačkách se mě na to ptali. Tak proč je, sakra, ta přímá řeč tučně napsaná? (Smích) No, důvod je prostý. Každý spisovatel se vyvíjí nějakým směrem a já jsem se vyvinula zase tím špatným směrem. Hraji hodně ORP a DRD na aragorn.cz a tam není divné, když píšete přímou řeč tučně. A myšlenky jsou psané kurzívou. Což není v psaní nic divného, ne? Ve všech knihách mají myšlenky kurzívou, tak jako na aragornovi. Tak proč je za boha tak špatné psát přímou řeč tučně? Něčím člověk musí vybočovat a být vyjímečný. Už ani styl psaní nemůže být víc originálnější, než je teď. No a tak se stává, že jsme v té originálnosti ztracení až jsme z toho všichni stejní a obyčejní. Ano, jasně, když se na to kouknu i z jejich pohledu, asi bych taky poukázala na to, proč je za boha ta přímá řeč tučně napsaná, ale možná kdyby všichni nechtěli mít všechny v jedné řadě, tak by jim tohle zas tolik vadit nemělo. No řekněte, je to snad gramatická chyba? Za to mi měli vynadat. Mimochodem, za to mi zrovna jako na potvoru vůbec nevynadali!

No a já radši už půjdu. Musím se jít šrotit. Nebo se alespoň o to snažit, ať se pak zbytečně nelituji a neříkám si, jakej jsem to lajdák a že si za to zase mohu jen já sama!
Mimochodem, taky u vás leje jako z konve? :O


Tak zas někdy příště.
Tuly

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kiyo Kiyo | Web | 15. září 2014 v 20:08 | Reagovat

Dabing a anime? U mňa titulky rozhodne vedú (asi aj preto, že ich sama tvorím, no :D). Japonskí hlasoví herci majú predsa o toľko iné hlasy, tí západní mi tam strašne nesedia. Rovnako ako si neviem predstaviť dabing pri ázijských seriáloch. Vždy je najlepšie mať hlasy tie, ktoré tam pôvodne majú byť, aspoň podľa mňa. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by