Srpen 2016

Velká objednávka knih

29. srpna 2016 v 10:51 | Tulačka |  O Tulačce
Miluji nakupování. A při nejlepším nakupování knih. V poslední době jsem tomu velmi podlehla. Ale moc nechodím ven a tak se spíše rozhlížím po internetu. Vyhlédla jsem si jedno levnější internetové knihkupectví (sice jen o pár kaček) a hned jsem si tam vyklikala seznam položek, které bych si chtěla v budoucnu objednat. No, ani mě moc nepřekvapilo, když se cena mého budoucího nákupu vyšplhala skoro na sedm tisíc. Ale myslím, že snoubenci by se to nelíbilo (a ani možná mému druhému já Strýčku Skrblíkovi, který ve mě žije) a proto jsem si řekla, že si knihy objednám hezky postupně. Ale seznam těch knih jsem si chtěla vypsat aspoň sem do článku, ať na nic nezapomenu... Nebo co kdyby se mi přece jen ten můj nákup z mobilu vymazal, že?

Spousty těch knížek, co mám na seznamu, jsem kdysi i četla. Ale jsou mezi nimi i pro mě zatím nečtené knihy. Pár novinek, které jsem objevila, když jsem na nový rok začala pracovat jako knihkupec. No a musím říct, být knihkupcem je pěkný terno. A nejhorší na tom je to, když poté co odejdete, se vlastně dozvíte, že Vás vaše šéfka vůbec neměla ráda. Abych se přiznala, docela se to mého těhotného mozku dotklo. Ale třeba by se to dotklo i toho netěhotného.

Moje malé knižní překvapení

26. srpna 2016 v 12:17 | Tulačka |  O Tulačce

Manga kníížky!!

Abych se přiznala, dlouho jsem tyhle knihy hledala. Nikde nejsou k sehnání. Žádné knihkupectví už nenabízí první díl Válečníci: Ztracený válečník. Nakonec jsem si ale zahrála na Sherlocka Holmese a knihy jsem všechny do jedné na jedné super stránce vypátrala. No a samozřejmě, hned jsem také objednávala. E-shop nerdi.cz mi zachránil kůži. A důvod proč dospělá, jednadvacetiletá ženská hledá na internetu hloupé komixy pro mladší generaci?

I já byla kdys jednou mladá. A chtěla jsem tyhle knížky taky jako mladší číst. Tenkrát mi bylo snad čtrnáct, když se tahle knížka objevila v naší městské knihovně. Ale byl to jen třetí díl. Jak divá jsem každý den chodila do knihovny a doufala, že v poličkách objevím svůj vysnění první a druhý díl. Nikdy jsem ho tam neobjevila a nemohla si ho ani přečíst. Dnes už vím proč. Kniha byla tolik žádaná, že byla pořád rezervovaná a neustále si jí někdo předával z ruky do ruky. No a když jsem já na knihu zapomněla, zapomněli na ní zjevně i ostatní. Skončila nahoře v depozitáři o čemž jsem se mohla později během jedné ze svých praxí v knihovně přesvědčit. Čas však letí a lidé zapomínají a stejně tak i já. Úplně jsem totiž zapomněla, že tyhle knihy ještě na světě někde jsou.

#Knihobit

26. srpna 2016 v 11:39 | Tulačka |  O Tulačce
Ano, přiznám se. Byla jsem mezi prvními, kteří si tenhle malý balíček objednali a doufali, že právě tohle bude ta kniha, kterou si opravdu chci přečíst. Nadchla mě dokonce i myšlenka, že k tomu zázračnému balíčku přijdou i další věcičky, nezbytné pro knihomola jako jsem já. Využila bych jak poznámkové bloky, tak záložky, magnetky, placky a cokoliv za nezbytné drobnosti. Byla jsem už dopředu smířená, že v tu dobu byl knihobit v prvopočátcích a proto nebude mít nic tak promakaného jako například v zahraničí.

Abych tak přiznala barvu, první můj balíček mě vcelku zklamal. Moji rodiče mi to dlouho rozmlouvali, ať si takovou hloupost nekupuji a že je to určitě nějaká společnost co jen okrádá lidi. Ale to říkavají pořád a o všem. Má maminka neodsuzuje jenom objednávání oblečení a kosmetiky. Vše co se týká knih je pro ní naprostá zbytečnost a jen pouhopouhý způsob jak lidi okrádat. Můj tatík zase vcelku vyznává: >>Neobjednávej odnikud, kde není vypsaný IČO, DIČO a způsoby možné reklamace!<<

Kronika katů Mydlářů

22. srpna 2016 v 15:44 | Tulačka |  Čtu
První článek po renovaci. Po dlouhé době jsem si našla čas na čtení a věnování se mým milovaným koníčkům jako je například blogování a trávení času u klávesnice. Trvalo mi to sice věčnost se přesvědčit, ale třeba se do toho opět vpravím a nebudu mít sebemenší problém s psaním a tvořením. No a jako první článek přinesu takovou recenzi na knihu Kronika katů Mydlářů. Už jsem jí kdysi jednou četla, ale dočetla jsem jen první díl. Teď už jsem v půlce druhé a za chvilinku se určitě přehoupnu do třetího dílu. Celkem mě to chytlo a i mě to baví. Musím se přiznat, že se těším na tu knihu pokaždé když jí nemohu číst. No ale s sebou k dokotorovi na čekačku si tu obří cihlu brát nemůžu. Nevešla by se mi ani do kabelky .

Každý mi předtím říkal jaké je to náročné čtení a že se s tím budu prát, přesto mi jí maminka kdysi k narozeninám koupila. Říkala, že jí četla za mlada a moc se jí líbila. Vlastně jsem . Naštěstí člověk dospívá a mění se. A sním samozřejmě i styl čtení, oblékání nebo chuť k jídlu. Předtím jsem nesnášela všechno maso kromě kuřecího a teď se mohu utlouc po vepřovém a hovězím. Mňaminka! Kdo nejedl tak nepochopí!!


Aktuálně 1/2016

22. srpna 2016 v 9:48 | Tulačka |  O Tulačce
Ahojky.
Mé jméno je Tulačka, je mi dvacet jedna let a právě teď jsem v očekávání? Pokud se to tak dá nazvat. Mám spousty volného času, žaludek na vodě a každou chvíli na mě jdou mdloby, tak jsem si řekla: >>Proč nezkusit zabít čas tím, co tě kdys tak moc bavilo? No a tak jsem zase tady. Chystám lehkou reobnovu blogu. Chci začít na novo a s čistým štítem. Proto jsem si tady připravila několik bodíků se kterými Vás hodlám seznámit a také se kterými chci tak trochu zároveň seznámit i sebe. Nechci nic opomenout a proto dávám přednost tomu, abych si to hezky zapsala a urovnala si myšlenky ohledně svého blogu.

Nuže, za prvé jsem v očekávání malého překvapení. Ano správně, jsem těhulka. Jsem už ve třetím měsíci a moje srdíčko to jaksi nese špatně. To znamená nízký krevní tlak, špatné dýchání, omdlévání a hlavně k mému stavu patří ještě blinkání a nechutenství. Milé miminko, ty mi tedy dáváš přes tlamku. Během tří měsíců jsem zhubla už víc jak pět kilo. Ale to je aspoň to hezké. Ošklivé jsou ty neustálé odběry krve, na které se kvůli tobě nutím chodit a zvědavé kontroly doktorů. Nejhorší byly první měsíce, kdy mi doktor každý druhý týden na prohlídce s úsměvem na rtech řekl: >>Nuže, drahá maminko, dejte si nožky hezky nahoru a pěkně je roztáhněte!<< Proč nemohu mít doktorku??? Mé přání bylo na štěstí časem vyslyšeno. Díky Bože!


Dalším bodem našeho jednání je samozřejmě renovace blogu. Teď si říkáte určitě: >>Ah ne! Další renovace! Nebylo jich tu už několik?<< No, ano... bylo. Mé neustálé přerušování mého blogování mě totiž pak nutí k tomu, abych blog celý předělala. Co na to říct. Jsem pořádná žena (Nebo snad nepořádná, když vidím tu nevyluxovanou podlahu???)! Můj blog, můj dům. Takže jsem většinu starých článků předala jedné rubrice, která nese název Archív. Nechci se totiž zbavit ani jednoho svého starého, trapného či dobrého článku. A nejhorší na tom je, že tam mám dost rozepsaných povídek. O ty se taky nechci připravit. I když mé ideje ohledně spisovatelství už dávno zahnal opar reality (Že by za to mohlo to těhotenství?). Možná sem tam přispěji nějakým příběhem, ale možná taky ne. Proto se nedivme když rubrika Tvořím zůstane na věky věků prázdná. Ale jeden článek do ní určitě přidám. A tím bude článek jménem Povídky, které nemají konce. No, a asi opravdu nemají. Přesto o nich chci však něco světu říct a zapsat to o čem jsem jako náctiletá malá holka snila a co jsem chtěla psát. Třeba nic není ztracené a jeden z těch příběhů jednou sepíši a vydám i knižně. Třeba jen na vlastní náklady!

Teď bych se chtěla vrhnout na jednotlivé rubriky...
Tulačka miluje saze!Design by