#Knihobit

26. srpna 2016 v 11:39 | Tulačka |  O Tulačce
Ano, přiznám se. Byla jsem mezi prvními, kteří si tenhle malý balíček objednali a doufali, že právě tohle bude ta kniha, kterou si opravdu chci přečíst. Nadchla mě dokonce i myšlenka, že k tomu zázračnému balíčku přijdou i další věcičky, nezbytné pro knihomola jako jsem já. Využila bych jak poznámkové bloky, tak záložky, magnetky, placky a cokoliv za nezbytné drobnosti. Byla jsem už dopředu smířená, že v tu dobu byl knihobit v prvopočátcích a proto nebude mít nic tak promakaného jako například v zahraničí.

Abych tak přiznala barvu, první můj balíček mě vcelku zklamal. Moji rodiče mi to dlouho rozmlouvali, ať si takovou hloupost nekupuji a že je to určitě nějaká společnost co jen okrádá lidi. Ale to říkavají pořád a o všem. Má maminka neodsuzuje jenom objednávání oblečení a kosmetiky. Vše co se týká knih je pro ní naprostá zbytečnost a jen pouhopouhý způsob jak lidi okrádat. Můj tatík zase vcelku vyznává: >>Neobjednávej odnikud, kde není vypsaný IČO, DIČO a způsoby možné reklamace!<<


No, ale znáte to. Nemohla jsem odolat a proto jsem patřila hned mezi první vlnu zkoušejících. Objednávala jsem si květnový balíček 2015 a přišel velmi pozdě. Až druhý nebo třetí týden v červnu. Snažila jsem se nenakukovat k ostatním lidem na blogy, či na facebookovou stránku knihobit, a hledat tam co se skrývá v krabicích ostatních. Protože jsem na svého knihobit však čekala až moc dlouho tak jsem nakonec ten boj prohrála a hned lidem projela recenze, co sdíleli na knihobitím facebooku. Koukala jsem i na pár videí a to hned několikrát. Natěšená jsem hlavně byla z těch roztomilých zvířecích bločků co tenkrát posílali k tomu. A to nemluvím o té hezké placce, kterou bych si hned připla na kabelku. Narazila jsem i na pár penálků, co k balíčkům přibalovali. Proto jsem se tak nehorázně těšila.

Když mi přišel můj balíček, první co jsem pocítila bylo nadšení. Můj bratr dokonce přispěchal k mému slavnostnímu otevírání balíčku, okamžitě jen co jsem si ho vyzvedla. Přítomni byli i můj otec a maminka. Nadšeně jsem rozřízla špatně zalepenou krabici a přitom jsem nadšeně švitořila o tom, co vše ostatní lidi co objednávali dostali. Slavnostně jsem před všemi otevřela víko a pohlédla na ostatní. V jejich očích hrálo lehké pobavení. Sklopila jsem zrak dolů a nemohla uvěřit vlastním očím. Byla jsem tak zklamaná! Můj balíček byl natolik skromný, že za ty prachy snad ani nestál. Na dně ležela kniha naproto mimo můj vkus, vedle toho se povalovala nějaká ošklivá magnetická záložka, jedna mini guma, lepítka ve tvaru motýlků a vzkaz od knihobita. Naši mi řekli, že mi to říkali. Že vždy na takovéhle věci jenom hloupě naletím. V tu chvíli jsem se vážně cítila dopáleně a hloupě. Bylo mi líto těch peněz. Ale v duchu jsem to omlouvala tím, že třeba z toho špatně zabaleného balíčku něco po cestě vypadlo...

A teď ke knize. Dostala jsem knížku Temná Raven. Přečetla jsem si obsah. >>No, třeba to nebude přece jen tak marné jak se na první pohled zdá.<< Řekla jsem si a odnesla jsem si do své ložnice celou krabici i s nezbytnými zbytečnostmi. Na internetu jsem si hned vygooglila autorku a knihy ze série Gabrielova Triologie. Moc mě nenadchlo, že kniha, kterou jsem před malým okamžikem dostala, je obyčejná erotická a nudně nezajímavá součást další triologie o nějakých upírech. Nebylo toho už tak dost?

Přesto jsem si říkala, že té knize (za ty prachy) dám šanci. Smůla. Ještě teď v ní mám zaraženou tu magnetkovou záložku a tak vím přesně na které straně jsem to vzdala. A je to strana sto padesát devět. Osobně nevím jestli tu knihu někdy vůbec dočtu. A možná, že se mi do toho ani moc nechce. Doporučila bych to možná nějaké patnáctileté holce posedlé upíry. Kdysi jsem tohle téma taky trochu žrala. To bylo ale nové a bylo to in. Teď už mi příjde, že témata s milostnými aférkami s upíry jsou dost ohrané.

No ale přece jen jsem se rozhodla dát knihobitovi další šanci. Objednala jsem si další balíček a to snad na červenec 2015. Ten mi tentokrát přišel dříve, ale také jsem byla jednou z posledních co jej dostal. Tentokrát jsem se svůj balíček rozhodla otevřít v soukromí svého pokoje a pokochat se jím sama. Krabice byla pořád nic moc a byla opět špatně zalepená. Měla jsem strach, že se mi určitě spousta věcí z balíčku zase postrácela. Tentokrát jsem měla větší radost než-li předtím. V balíčku se nacházel plakát, který nesl nápis: So many books, so little time. Bohužel naši nesnáší vylepování plakátů a ničení zdí a skříní lepenkou nebo čímkoliv jiným. Doma v bytě bych si ho dnes vyvěsila, ale bůh ví, kde je tomu plakátu dnes konec. Nejspíš ho maminka vyhodila, jestli ho našla. Další překvápko skýtala nová záložka, spousty letáčků, barevná obálka s dopisem, časopis o historii a taková ta rozkošná barevná lepítka do sešitů. No a mou knihou se ten měsíc stala knížka Mysterium tremendum.

No a abych se přiznala recenze a stručný popis knihy mě nijak moc ten den nezaujal. Prožívala jsem opět zklamání. Znovu mi došla kniha, kterou jsem číst nechtěla. Ale dnes, při přerovnávání knihovničky jsem si řekla, že tuhle knihu přece nemohu bez krátkého nahlédnutí dovnitř hnedle odsoudit. Takže zas takový mínus jí teď zpětně nedávám. Asi se na ní vrhnu následně poté, co dolouskám toho mého Kata Mydláře!

No a co říkám na knihobita? Na tenhle měsíc jsem si balíček zkusila znovu objednat. Třeba se knihobit za ten čas dokázal značně zlepšit. I když spousta lidí nadává na cenu, a já byla a jsem mezi nimi, v USA to nemají o moc levnější. Za některé balíčky si připlácí dokonce i víc. No... ale zase obsah balíčku těm penězům odpovídá. I já bych stála například o bonus v podobě triček, ponožek, hořké čokolády nebo toho, že by mi přišli tři knihy naráz. To bych snad ani žádné další zbytečnosti nechtěla.

Za ty tehdy nové a nedodělané ode mě dostává knihobit zatím 5/10 bodů. Snad se teď, až mi přijde nový balík, vše zlepší. A tentokrát obsah vyfotím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Elizabeth | Web | 28. srpna 2016 v 11:42 | Reagovat

Hm, vždy som pociťovala nutkanie objednať si Knihobita. Páčilo sa mi to - celkovo nápad, ale aj tie veci, ktoré k tomu pridávajú. Nakoniec som sa k tomu nikdy nedostala a možno to je aj dobre - predsa len dostať knihu, ako je Temná Raven (čo tiež nie je môj vkus), by ma veľmi mrzelo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by