Moje malé knižní překvapení

26. srpna 2016 v 12:17 | Tulačka |  O Tulačce

Manga kníížky!!

Abych se přiznala, dlouho jsem tyhle knihy hledala. Nikde nejsou k sehnání. Žádné knihkupectví už nenabízí první díl Válečníci: Ztracený válečník. Nakonec jsem si ale zahrála na Sherlocka Holmese a knihy jsem všechny do jedné na jedné super stránce vypátrala. No a samozřejmě, hned jsem také objednávala. E-shop nerdi.cz mi zachránil kůži. A důvod proč dospělá, jednadvacetiletá ženská hledá na internetu hloupé komixy pro mladší generaci?

I já byla kdys jednou mladá. A chtěla jsem tyhle knížky taky jako mladší číst. Tenkrát mi bylo snad čtrnáct, když se tahle knížka objevila v naší městské knihovně. Ale byl to jen třetí díl. Jak divá jsem každý den chodila do knihovny a doufala, že v poličkách objevím svůj vysnění první a druhý díl. Nikdy jsem ho tam neobjevila a nemohla si ho ani přečíst. Dnes už vím proč. Kniha byla tolik žádaná, že byla pořád rezervovaná a neustále si jí někdo předával z ruky do ruky. No a když jsem já na knihu zapomněla, zapomněli na ní zjevně i ostatní. Skončila nahoře v depozitáři o čemž jsem se mohla později během jedné ze svých praxí v knihovně přesvědčit. Čas však letí a lidé zapomínají a stejně tak i já. Úplně jsem totiž zapomněla, že tyhle knihy ještě na světě někde jsou.


Nedávno, během svého těhotenského rizikového volna, jsem si na ně zase vzpomněla. A nejsou to jediné knihy, které mi vytanuli na mysli. Tuto sérii jsem naštětí dopátrat dokázala. Ale celou sérii Kroniky Světakraje už nikde najít nemohu. Kdysi jsem celou sérii četla. Knihy mě tak moc učarovali, že jsem z toho světa chtěla víc a víc. A pak, téměř každé Vánoce, jsem neodolala a půjčovala jsem si pokaždé první díl Cestu za tajemný Hvozd. Dodnes mám ty překrásné kresby a texty v paměti. Ty knihy musím mít i kdybych měla převrátit každý antikvariát! Je to má nejkrásnější a nejoblíbenější vzpomínka na Vánoce.


No ale tenhle článek by měl být přece o mém příchozím balíčku z Nerdů.cz. A to o sérii Válečníci. O malých kočičích hrdinech. Jen jsem si chtěla krátce postesknout po mých starých a milovaných knihách. Tenkrát jsem si je nesměla koupit, protože rodiče nesnášeli když vyhazuji peníze za knížky. Ale nedávno mi došlo, že už přece můžu! Bydlím sama, se snoubencem a kocourem, a čekáme rodinu. Naši mi už v ničem nezabrání!

Do těhle komixových knížek jsem investovala něco málo přes čtyři stovky. Přečtený už mám první díl a nedokážu se ubránit takovému pocitu nenaplněnosti. Jakoby tomu něco málo chybělo. Po chvilce pátrání jsem přišla na to co. Ostatní přeložené komixy a hafo jiných příběhů o Divokých kočkách, který se tady zjevně v ČR rozhodli nepřeložit. Jsem rozhořčená. Takových mezer co v příběhu mám. Příště si objednám i ty dva jediné přeložené příběhy o kočíčích válečnících. Ale jak se znám budu zase rozhořčená z toho, že ani tuhle sérii se překladatelé rozhodli nedokončit.

No ale o tom v příštím článku až budu všechny tři díly hezky recenzovat.
Zatím u mě má komix 10/10. Já totiž miluji kočky!!
A co nakladatelství Zoner Press? Hezky palec dolů... mohli aspoň dopřeložit pár dalších komixů!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání

Klik
Dvojklik

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. srpna 2016 v 12:30 | Reagovat

Mangu jsem četla ale moc mě nazaujala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tulačka miluje saze!Design by